18.07.2021, 14:46

Bizim Turgut

 Dünkü yazımızda dilimizin döndüğünce Hendekspor’un başarısını anlatmaya çalışmıştık. Bugün kaldığımız yerden devam ediyoruz. 
     

Hendekspor, 2021-2022 Futbol Sezonunda Sakaryaspor ile birlikte ilimizi Profesyonel Ligde temsil edecek. Daha önce de Sakarya Karadenizspor (Adapazarıspor), As Akyazıspor ve Sapancaspor profesyonel ligdeydi. Sakarya Yıldırımspor ise Profesyonel Ligler kurulmadan önce ilimize Türkiye Amatör Futbol Şampiyonluğunu getirmişti.
     

Sakarya’da Futbol denilince akla gelen en büyük takımlar ilçelerden çıkıyor. Kim ne derse desin, Karasuspor, Hendekspor, Serdivanspor, Erenlerspor, As Akyazıspor ve Sapancaspor, bu şehirde Sakaryaspor’dan sonra gelen en önemli futbol markalarıdır. Geçmiş yıllara kadar bu listede Adapazarıspor da vardı ancak sporun içinden gelen yöneticilerin koltuğa oturmasıyla birlikte ilk yaptığı icraat, A takımın kapısına kilit vurmak olmuştu.
 

Tam bu anda Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’ndan bahsetmek isterim. Hendeklinin; ‘Bizim Turgut’ dediği Sayın Babaoğlu, yıllardır Hendekspor’un peşinde. Turgut başkanın neredeyse şoförlük yapmadığı kaldı. Hendekspor için büyük çaba sarf etti ve sonunda şampiyonluğa ulaştı. Turgut başkanın kutlama töreninde, elinde bayrakla futbolcularla birlikte coştuğunu gördüğümde çok duygulanmıştım. Turgut Babaoğlu’nu yürekten kutluyorum. Allah tüm kulüplerin başına öyle bir Belediye Başkanı nasip etsin.  
     

Gelelim Karasuspor’umuza. Hendekspor’un takım kurup lige hazırlanması tam 7 ay sürdü. Karasuspor ise tabiri caizse 7 günde toplanıp lige çıktı. Özellikle sezon başında yaşanan yönetim belirsizliği, Sarı-Kırmızılı ekibimizi bir hayli derinden etkiledi. 
   

 Teknik Sorumlumuz Serdar Ergelen’in ve Karasuspor’a gönül verenlerin müthiş gayretleri ile sahadaki yerini alan Karasuspor’umuz, BAL’daki hızlandırılmış serüvende asla pes etmedi ve rakiplerinin korkulu rüyası oldu. İlk maçta 2-1 yendiği Erenlerspor ile ikinci maçta 1-1 berabere kalan Karasuspor, diğer rakibi Hendekspor’a iki maçta da yenildi ama müthiş futbolu ile taktir aldı.  
     

Biz Karasuspor olarak evet fırsat teptik ancak yeni sezonda farklı olacak. Çünkü takım artık birbirini tanıdı.. İlçedeki iç çekişme ve salgın nedeniyle yaşanan belirsizlik, Sarı-Kırmızılı ekibimizi bilinmez bir yola sürüklemişti ama artık durum değişti. Karasuspor’da Yüksel Mazlum gibi değerli bir Başkan göreve geldi. 
     

Karasuspor’un geçtiğimiz yıldan ders alıp yola çıkması şart. Artık şapkamızı önümüze koymalıyız. Karasu olarak liglerde fırtına gibi esmek için çok laf kullanmak yerine icraata geçmeliyiz. 
     

Serdar Ergelen ve ekibi, birkaç iyi takviye ve maddi destek ile önümüzdeki sezon ligin tozunu attıracaktır. Yeter ki Hendeksporun yaptığı gibi, Karasuspor’da da bütünlük sağlansın. Yeter ki yöneticiler, iş insanları, firmalar ve taraftar birlikte hareket etsin. Yeterki takımın etrafında etten bir duvar örülsün. Yeter ki Serdar Ergelen ve ekibine güvenilsin. Gerisi kendiliğinden gelecektir.
   

 2 ve 3’üncü Ligde yeni sezon Eylül ayında başlayacak. Salgın tehlikesi olmadan, herkesin tıpkı eskiden olduğu gibi tribünlerde şen şakrak bir şekilde takımlarını desteklediği sezonlar geri döner inşallah. 
     

Yeni sezon öncesinde tüm takımlarımıza tekrar canı gönülden başarılar diliyorum. Her işin her şeyin başı sağlık ve herkesin Bayramını şimdiden kutluyorum. Şen ve esen kalın. 

Yorumlar (1)
İslam ARSLANOĞLU 3 yıl önce
Biz HENDEKSPOR olarak sanırım 7 maç yaptık bizi en çok zorlayan ilk oynadığımız karasu maçıydı İstanbul şampiyonu takımları bulvar spor ve Bağcılar Çilimli maçları kolaydı ama ilk karasu maçı gitti gitti geldi bu yüzden karasu hendek ayarında bir takım bir kaç takviye ile bal da şampiyon olabilir bizdeki kaptan hakan soylu futbolu bırakmış gidin adamı ikna edin bir sezon karasu da oynasın faydalı olacaktır bizde bundan gurur duyarız ilçe takımları şampiyon olursa ilçenin marka değeri artar