16.08.2021, 13:22

Sahipsiz mi kaldık!

     Bu yazıyı yazarken inanın zorlanıyorum. Bu ilk değil. Aynı konuyu yıllar önce bir kaç kez daha yazmıştım. Kısacası nedendir niçindir bilmiyorum ama maalesef kendimiz yazıyoruz, kendimiz okuyoruz. Yoksa Karasu’da bu kadar vurdumduymazlık olmazdı. Neyse gelelim konumuza;  

     Karasuspor’umuzda bir sahipsizlik gidiyor. Yine yeniden yönetim belirsizliği başladı. Kulüp Başkanı Yüksel Mazlum, geçtiğimiz hafta yönetimi ile birlikte istifa etti. Bu bomba gelişme, bu sezon Bölgesel Amatör Ligde (BAL) mücadele edecek olan Karasuspor’da şok etkisi oluşturdu.

     Özetle koskoca Karasu’da belirsizlik yine diz boyu. Geçtiğimiz sezonu hatırlatacak olursak, Karasuspor Taraftarlar Derneği olmasa, Sarı-Kırmızılı takımımızı ligde göremeyecektik. Onlar lige katılım parasını yatırdı da büyük bir rezaletten kurtulduk.

     İşte o dönem Karasuspor Taraftarlar Derneği ile birkaç gönlü güzel insan sayesinde lige katılan Karasuspor, Milyonluk rakiplerine kök söktürmüştü. Demek istiyorum ki, bu sezon işte o takımı koruyup sahaya çıksan şampiyon olursun.

     Nüfusu kışın 100 bin, yazın yüzlerce bini bulan koskoca Karasu, eğer Karasuspor’a sahip çıkamıyorsa yazıklar olsun. Bugüne kadar ilçe olarak bu takıma sahip çıkabilseydik, şimdi belki de 3’üncü Ligde biz olacaktık.

     Maalesef yıllar önce başlayan sahipsizlik bu döneme sirayet etti ve sürünür hale geldik.

     Şimdi gelelim asıl mevzuatımıza; Gerek yerel siyasetçilerimiz, gerek seçim zamanı İlçemize gelen ulusal siyasetçilerimiz, gerek iktidarda olanlar, gerekse muhalefeti oluşturanlar bugüne kadar hep mangalda kül bırakmadılar. İş icraata geldiğinde ise kimseyi görmek mümkün değil.

     Tabi onlar da haklı, onların derdi oy toplamak. Peki bu Karasulu bu kurnazlığı unutur mu? Artık unutmamalı. Önümüzde çok önemli bir seçim var. Sandık başına giden Karasulu, özellikle Karasuspor’a yapılanları unutmamalı.

     Birkaç kelam da Karasu’yu yöneten idarecilere, Kaymakamlık makamına ve Belediyemize. Lütfen artık Karasuspor’a duyarsız kalmayın. Bu kulübü, içinde bulunduğu sahipsizlik kuyusundan kurtarın artık. Bir el atın şu takıma. Artık samimiyetinizi gösterin. Sizlere para verin demiyorum ama para verecek iş insanlarına Karasuspor’un durumunu anlatabilirsiniz. Yada Karasu’da faaliyet gösteren irili ufaklı işletmelere bizzat giderek sponsorluk konusunda yardım isteyebilirsiniz. Bakın Karasuspor’da Ağustos sonunda kongre var. Eğer bu sahipsizlik sürerse belirsizlik zirve yapacak. Yani Karasuspor Belediyeye ve Kaymakamlığa kalacak. İşte o zaman işiniz daha zor olacak. Spor yapmak isteyen gençlerin önünü açın artık. Bakın hemen yanı başımızda bir Hendekspor gerçeği var. Sporu çok seven Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun katkıları sayesinde 3’üncü Lige çıkan Hendekspor’u imrenerek izliyoruz. Neden Karasu da aynı birlikteliği sağlamasın? Şen ve esen kalın.

Yorumlar (1)
İslam ARSLANOĞLU 3 yıl önce
Karasuspor ilimizin büyük bir ilçesidir çok güzel bir takım kurulmuş o takım bozulmadan bir kaç takviye ile istenen hedefe ulaşılabilir derhal yönetimi kaldığı yerden devam etmelidir