04.03.2020, 15:24

Bu gurur sizin

     Evet aynen öyle. Bu gurur sizin genç tıntınlar. Kim ne derse desin inananların zaferi bu.

     Tabii ki Karasu Aziziyespor’un U-19 takımından bahsediyorum. İlçem Karasu adına hepinizi tebrik ediyorum. Başta Kulüp Başkanı Reşit Yetim olmak üzere, yöneticiler Yücel Şirin, İlker Işık ve Şaban Altay’ı yürekten kutluyorum. Sevincinizi doyasıya yaşayın. Çünkü hak ettiniz.

     Elbette üç yıldır bu şampiyonaya adını yazdıran gençlerin ismini yazmadan geçmeyeceğim. Kaleciler Volkan ve Ender, defans oyuncularından Ahmet, Kerem, Yağız, Buğra, Murat, Serkan ve Ahmet Sönmez. Orta sahanın yükünü çekenlerden Erdem, Faruk, İbrahim, Uğur, Suat, Mesut, Melih, Halit ve Yağızhan. Forvette de Mustafa ve bu sezon takıma yeni katılan Yusuf sizler gerçekten de sadece Karasu Aziziyespor için değil, tüm İlçemiz ve hatta İlimizin gururları oldunuz.

     Dile kolay. 17 yaş grubundan beri bizleri Türkiye Şampiyonasında gururla temsil ediyorsunuz. İlk yıl Balıkesir’de ter döktünüz. Sonraki yıl Bolu’da.

     İşte kadro bugün U-19 takımı olarak aynı başarıyı yakaladı. Bu kadar yetmez diyerek yine alnınızın akıyla gidiyorsunuz Türkiye Şampiyonasına.

     Evet gençler bu gurur tamamen size ait. Tabi yukarıda isimlerini saydıklarıma Aziziye Mahalle halkını da eklemek gerekir. Onlar da bu takım için elinden gelen mücadeleyi sergilediler. Birde buna Muammer Uçkun’u (Dayı) katmazsak ayıp ederiz. Hepinizi yürekten kutluyor, Türkiye Şampiyonasında başarılar diliyorum.

     Biraz da geçtiğimiz Cumartesi günü oynanan Karasuspor-Karaaptiler Akın maçından bahsetmek isterim. Bilindiği gibi yenilmezlik unvanın bir önceki hafta Serdivan deplasmanında bırakan Karasuspor moral arayışındaydı. Bun arayış dahilinde Karaaptiler’e hazırlanan Sarı-Kırmızılı takım hedefine ulaştı. Yani bir hafta önce Serdivan’a 4-1 yenilen Karasuspor, bir hafta sonra Karaaptiler Akınspor’u aynı skorla yendi

     Bu maçın en önemli tarafı ise son transferler Ercan Güneri ve Murat Şahin’in sahaya ilk kez 11’de çıkmalarıydı. Her iki futbolcu kardeşimizin Play-Off maçlarında büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Oynadıkları futbol ile bunu kanıtladılar. Kendilerine başarılar diliyor, ‘Allah utandırmasın’ diyorum.

      Geçtiğimiz Pazar günü Kızılcıkspor ile Çınarlık Gençlik arasında oynanan müsabakada istenmeyen bir olay yaşanmıştı. Bu konudan da dilim döndüğünce bahsetmek isterim. Asla ve asla sahalarda görmek istemediğimiz bir fiili bir müdahale yaşandı. Çınarlık Gençlikspor’dan İsmail Kalyoncu isimli futbolcu kardeşimiz, maçın orta hakemi Murat Baş’a kafa attı. Hakemin burnunun kırılmasından sonra da maç iptal oldu. Eh be futbolcu kardeşim. Sen bilmez misin ki futbol tarihinde hiçbir hakem verdiği karardan geri dönmedi. Sorarım sana, şimdi haklıyken haksız duruma düşmedin mi? Bence bu hareket sana yakışmadı. Başka da sözüm yok. Bir dahaki yazımda görüşmek üzere. Şen ve esen kalın.

Yorumlar (1)
Türk54 4 yıl önce
Bence karasu Aziziye denen takımda hiç bir şey yok boş takım