12.03.2020, 11:26

Futbol ve adaleti!

     Ülkemizde maalesef futbol adaleti kendi kendini yok etmiştir. Hep söylemişimdir ‘oynayan kazansın’ diye. Bu haftaki Karasuspor-Karasu Aziziyespor maçı da böyle oldu. Hem oynayan, hem de güçlü olan kazandı.

     Evet Karasu derbisi niteliğindeki bu maçın iki anlamı vardı. Karasuspor’un yoluna zirveden devam etmesi, Karasu Aziziyespor’un ise ligde kalma adına umutlanması. 

     Maç öncesi iki tarafı da tutmuyorduk. Çünkü ikisi de bizim canımız. Hani anneni mi daha çok seversin babanı mı derler de cevap veremezsin ya. İşte öyle bir durumdaydık. Son çare olarak ‘oynayan kazansın’ dedik. Başka çaremiz yoktu.  

     Aylardan Mart olmasına rağmen hava yazın ortasındaymış gibi mükemmeldi. Deyim yerindeyse futbol oynamaya ve seyretmeye doyumsuz bir Pazar gününe şahitlik edeceğimiz belliydi. Maçın başlama vakti geldiğinde hakem Furkan Şen her iki takımı sahaya düdük ile çağırdı. Her iki takım kaptanı birbirine ve hakeme başarı diledikten sonra da ilk düdük duyuldu.

     Maça başlayan taraf Karasuspor’du. Tribünlerde bulunan taraflı-tarafsız herkes Aziziyespor’un sahadan üç puan ile ayrılmasını diliyordu ama öyle olmadı. 90 dakika sonrasında üç puanı üç gol ile alan taraf Karasuspor oldu.

     Söylediğim gibi ülkemizde maalesef futbolun adaleti kendi kendini imha etmiş bir durumda. Gerçi her konuda adalet tartışılır hale gelmiş ülkemde de neyse biz yeniden dönelim maça. O gün türbinlerdeki herkesin Aziziyespor’un kazanmasını istediğimi az önce yazmıştım. Tribündeki bu ruh hali maalesef sahaya yansımadı.

     Karasuspor’un yedek ağırlıklı bir kadro ile mücadele ettiği maçta Aziziyespor’un çok daha iyi, çok daha istekli olmasını beklerdim. Bildiğiniz üzere Karasu Aziziyespor son yıllarda sadece Karasumuz’da değil, tüm ilimizde en başarılı ekiplerden biri. Altyapıya yönelik proje ile müthiş işler yapan, gençleriyle Türkiye Şampiyonalarında ilimizi temsil eden Aziziyespor’un Karasuspor’u biraz daha zorlayacağını düşünürdüm.

     Yine de kimseye kızamazsınız. Belki küme düşebilirler ancak Aziziyespor’un Karasu’da kredisi daha çok. Bir Reşit Yetim, bir Şaban Altay olamaz kimse. Onların Aziziyespor’u duyduğu karşılıksız sevgi kimsede olmaz. İnanmam. O nedenle Karasu Aziziyespor’un kredisi her zaman vardır. Düşseler bile ayağa kalkmasını bilirler.

     Bunları neden yazdım? Maç sonu yaşanan tatsız olaylar yüzünden. Aziziyespor cephesinden bazı isimlerin Karasuspor yönetimine serzenişte bulunmaları bence yanlıştı. Kaldı ki Başkan Reşit Yetim de sosyal medya hesabından harika bir mesaj yayınladı. Başkan Yetim’i yürekten kutluyorum. O gün yaşananların sahada kalması tek dileğim. Şen ve esen kalın.

Yorumlar (0)