18.03.2020, 12:22

Bu karar haksızlık

     Evet bu karar gerçekten de haksızlık. Sporda alınan seyircisiz oynanma kararı bana göre işkencedir. Bir de bu yetmezmiş gibi üzerine Türkiye Şampiyonaları da iptal oldu.

     Tamam hadi seyircisizlik kararını anlarım da, Şampiyonaların iptal olması ne demek? Evet tahmin ettiğiniz üzere özellikle U-19 yaş grubundan bahsediyorum. Malumunuz 3 ekibimiz Türkiye Şampiyonasına gitmeye hak kazandı. Karasu Aziziyespor, Harb-İşspor ve Demirspor koca bir sezon boyunca büyük emek harcayıp şampiyon olmuş ama Türkiye Şampiyonasına gidemiyor. Tamam sağlık tabii ki her şeyden önde gelir ama gerekli önlemini alırsın ve bu gençleri üzmezsin diye düşünüyorum.  

     Kısacası tüm Dünyanın korkusu hale gelen Korona virüsü maalesef en büyük darbeyi spora vurmuş oldu. Bu lanet virüs her anlamda yaşamımızı etkisi altına almış durumda. Ülkeler sadece sportif alanda değil ekonomik olarak ta büyük bir çöküntü altında. Allah herkese kolaylık versin.

     Elbette kolay değil. Yaşantımızı bu şekilde devam ettirmek zor ama söylediğim gibi sosyal özellikle sportif alandaki faaliyetlerimize devam etmeliyiz Gerekli önlemler alınarak gençlerin spor yapmaları sağlanmalı.

     Bakın benim Türkiye Şampiyonası ile ilgili anlatmak istediğimizi lütfen doğru anlayın. Ben Türkiye Şampiyonalarının tamamen iptal edilmesine karşıyım. Yani şampiyonalar ertelenebilir. Böylece her takımın da hakkı saklı kalır ama direk iptal edersen bu gençlerin emeğine yazık olur.

     Biraz da Karasu Aziziyespor’lu gençlerimizin başarılarından bahsediyorum. Bundan 9 yıl önce başladı bu başarının öyküsü. Başkan Reşit Yetim ve Genel Kaptan Şaban Altay, radikal bir karar alarak tamamen altyapıya dönüşümü başlattı. Altyapının başına da Ersin Türker’i getirdi. İşte bu proje tuttu ve bugün U-19 grubu Türkiye Şampiyonalarının abonesi oldu.

     Dün 10 yaşında olan gençler, bugün 19 yaşına geldiler ve artık Karasu’muzun gururu halindeler.

     İşte anlatmak istediğim bu. Tam 3 yıldır şampiyon olan, bu yıl da Türkiye Şampiyonasına gitmeyi arzulayan bu gençlerin hevesini kırmamak lazım.   

     Yukarıda olanlar, yani karar vericiler bu gençlerin sıkıntılarını bilmeliler. Ben Başkan Reşit Yetim’in kulübe para bulmak için neler çektiğini çok iyi biliyorum. Kapı kapı gezip Kulübü için para dilendiğini dün gibi hatırlıyorum.

    Kısacası ben bu iptal kararının erteleme olarak değiştirilmesini istiyorum. Bence kararınızı bir daha düşünün. Şen ve esen kalın.

Yorumlar (0)