04.10.2018, 14:56

Bursa Yaradı

Spor Toto BAL 10’uncu gurupta mücadele eden takımlarımız dan Karasuspor ve Hendekspor bu hafta Bursa takımları ile oynadı.

Karasuspor deplasmanda Yeşil Bursa takımının ligden çekilmesi ile haftayı hükmen galip kapattı bu yüzden Karasuspor’un oynamadan maç kazandığını söylemek yanlış olmaz.

Hendekspor sahasının bakımda olması nedeniyle Karasu da oynadığı Bursa Zaferspor maçını mükemmel futbolu ile 3-0 gibi net bir skor la yendi.

Her iki temsilcimiz iki bursa takımından 6 puan alarak haftayı galibiyet ile kapatan isimler oldu.

BAL temsilcimiz Serdivanspor kendi sahasında 500 Evler ile 1-1 berabere kaldı böylece üç temsilcimiz de BAL’ın ikinci haftasını güzel kapattılar.

Üç temsilcimizin ligde ki puan durumu 4..

Hendek ve Serdivanspor sıralamada 3 ve 4ncü, Karasuspor’un hükmen galibiyeti henüz tescillenmediği için şimdilik 1 puan ile 10ncü sırada..

Temsilcilerimizden Serdivanspor’u seyretme imkanım olmadı ancak, izlediğim Hendekspor’u lige hazır gördüm, Karasuspor da haftayı maç yapmadan kapattığı için net bir şey söylemem hayalı olur..

Hendekspor yönetimi, taraftarı teknik heyeti ve futbolcu kapasitesi ile lig de çok iş yapacağını tahmin ettim.

Karasuspor ile Serdivanspor bu hafta il derbisinde karşı karşıya gelecekler, yanı iki takımı bir arada görme imkanını yakalamış olacağım.

Karşılaşma Karasu da oynanacak bu yüzden bu maça üç netice gözü ile bakıyorum ama Karasuspor’un sahasında olması sanki ev sahibi ekibi biraz daha avantajlı gibi gösteriyor..

Ben sonuçtan çok sahada ve Tribünlerde ki dostluğa bakacağım çünkü iki il takımının karşı karşıya gelmesine sadece Dostluk kazansın gözü ile bakıyorum…

Önemli olan futbolun gereklerini sahada görmektir, bu yüzden Faır-Play görüntüsü özellik le çok önemli çünkü lig uzun bir maraton ve bu yarışta hiçbir şem bir maçla sınırlı değildir.

Ben her iki takıma şimdiden başarılar diliyor, kazananın dostluk ve futbol olmasını temenni ediyorum..

xx xx xx

Gelelim Sakaryaspor’a. Evet Yeşil-Siyahlıların lig de 7 puanı bulunuyor, yanı alınan 7 puanın tamamı deplasman maçlarından sahamızda henüz siftahımız yok.

Bu hafta dan umutluyum, çünkü Ahmet Yıldırım ile kötü bir süreç geçiren, Ziraat Türkiye kupasında bile Amatör takıma elenen Sakaryaspor artık lige dönmeli ve Niğde maçı ile birlikte iç saha fobisini de yenmesi gerekiyor.

Aldığı 7 Puan ile deplasman takımı olarak gösterilen Sakaryaspor’un İç saha serisine başlamalı ve sadece deplasman değil iç saha canavarı olduğunu da ligde ki rakiplerine hissettirmeli. Şen ve esen kalın…

Yorumlar (0)