18.10.2018, 10:27

Havlu Atmak Yok

Bal’da 4’üncü haftayı geride bıraktık. Karasuspor iki maçı kendi sahasında oynadı.

Maalesef bu iki maçta hanemize sadece iki puan sığdırabildik. İkinci hafta ligden çekilen Yeşil Bursa deplasmanına gittik oynamadan üç puanı cebe koyduk.

Hal böyle olunca Sarı Kırmızılı ekibimiz bir anda puan cetvelinde 5 puan ile üst sıralarda yerini almış oldu.

Elbet bu arada üçüncü maçta Serdivanspor ile berabere kalınca sistem yanlışlığından antrenör bazında kan değişikliğine gidilerek Karasuspor adına yeni bir sayfa açılmış oldu.

İyi yada kötü oldu böyle bir tartışmaya asla girmem. Takım, futboldan yeni kopmuş yılların deneyimli eski profesyonel futbolcusu Serdar Ergelen’e teslim edildi.

İlk antrenmanı 9 Ekim Salı günü yaptıran Ergelen futbolcular ile tanışma faslında ki konuşmasından sonra gayet neşeli ve hoş bir çalışma yaptırdı.

Hedef elbette deplasmanda oynayacağımız Beylerbeyi maçıydı. Hem de sıfır puanlı bir takım.

Aslında rahat bir maç olarak gözükse de adı üstünde deplasman maçı. Bir gün öncesi gidildi deplasmana.

Futbolcular dinlensin ve maça adapteleri kolay olsun diye, sonrası maç günü olduğunda otel çıkışı saat 13:00. Nerden bileceksin ki bir Pazar günü trafiğin sıkışıklığını.

İstanbul gibi bir metropolde yine de her şeye rağmen yetiştik maça 20 dakika kala. Zor bela 10 dakikalık bir ısınma ile maça başladık ve sonrası bir penaltı ve devre biterken şok gol.

İkinci devre ne kadar baskılı oynasan da rakip kalesinde geçit vermiyor. Bir de buna maçın hakemi takdir haklarını ev sahibinden yana kullanınca sonuç ligin 4’cü haftasında ilk kez 3 puan ile tanışan bir Beylerbeyi.

Ha bir de şu açıdan bakarsak il bazında rakiplerin yenmiş. Hendekspor ve Serdivanspor’un üç puan gerisindesin.

Yani bugün lig bitse otomatikman küme düşüyorsun. Acı ama gerçek bu, ben tüm futbolcu arkadaşlarımıza ve kardeşlerimize asla havlu atmak yok diyorum. Henüz kaybettiğiniz bir şey yok.

Daha geride 22 hafta var bu uzun süreyi çok iyi değerlendirin, sezon sonunda gülen taraf siz olun.

Sakaryaspor da

4’te dört hesabı

Sakaryaspor son üç haftada 9 puan aldı. Bu asla bir tesadüf olamaz. Demek teknik ekip değişikliği yaramış.

İsmail hocamızı tanımam ama ismini çok duymuşluğum var. Ancak şu bir gerçek ki sahada ter döken futbolcularımızın da lige hazırlandıkları dönem de bir şeylerin yanlış gittiğini son üç haftada görmüş olduk.

Beni en çok sevindiren Ahmet Yıldırım döneminde sıkıntıda olan tribünler ile

Barışık bir sürece girdiğimizdir.

sıkıntı yaşayan futbolcular aldıkları 9 puan ile Tatangaların yeniden taktirini ve güvenini almalarıdır.

Futbolcular şehrin futbol efsanesi olduğunu sevgiyi kazandıkça Yeşil-Siyahlı formayı giymenin de ne kadar gurur verici olduğunu anlayacaklardır.

Teşekkürler yüreği Tatanga sevgisi taşıyan futbolcu kardeşlerim. Bugün Gümüşhane ile oynayacağınız maçtan d aynı coşkuyu, heyecanı ve serinin devamını bekliyorum.. Çünkü size Şampiyonluk yakışır ve bunu başaracak güçte olduğunuzu biliyoruz.. Şen ve esen kalın.

Yorumlar (0)