06.03.2019, 10:25

Çirkin saldırı

Efsanemiz Sakaryaspor, 2 Mart Cumartesi günü zor bir deplasman maçı oynadı. Diyarbakır Yeni Stadyumunda sahnelenen bu maçta Amed ile karşılaşan efsanemiz, tabiri caizse ölümden döndü. Amedlilerin amaçlarının futbol oynamak olmadığı, maçtan günler önce yaptıkları sosyal medya paylaşımlarından belliydi.

Sakaryaspor ise sadece şampiyonluk yolundaki önemli bir engeli daha aşmak arzusundaydı. Yani sanıldığı gibi, ya da Amedlilerin düşündüğü gibi öyle doğu ile batının savaşı gibi bir durum yoktu. Ta ki maç öncesi ısınmak için sahaya çıkılana kadar. Saldırılarına işte o anda başladılar Amedliler.

İşte bu saldırıda kartına başvuran hakem Ferhan Kestanlıoğlu, iki takımdan da birer oyuncuya kırmızı çıkardı. Yalnız burada bir konuya dikkat çekeyim. Sakaryaspor’dan maç 11inde olan, Amedden ise yedekten bir oyuncu kart gördü. Bu çok önemli bir detay. Biliyorsunuz ki gerçekler detaylarda gizlidir.

Bu kavga ile gerilen ortamda başlamaya çalışan karşılaşmada bu kez Amed’in futbol teröristi çıktı sahneye. Adını vermeme gerek yok sanırım. Çünkü tüm Dünya izledi.

Bileğinin gücüne güvenmeyip, korkudan eline kesici bir alet alarak futbolcularımıza saldıran bu futbol teröristini, bıraktım maçın hakemini, kendi takım oyuncuları bile durduramadı.   

Tüm Dünya’nın izlediği görüntüler aklıma geldikçe deliriyorum da mecbur susuyorum.

Gelelim bundan sonrasına. Bakalım Türkiye Futbol Federasyonu, bundan sonraki süreçte nasıl bir yol izleyecek. Ceza verilecek mi? Ya da ceza yeterli olacak mı? Bu yazıyı okuduğunuz sırada belki de ceza verilmiş olacak ama bence yeterli olmayacak. 

          Ben bu olaylarda aslanlar gibi mücadele veren futbolcularımızı, ‘Vatan Millet Sakarya’ diyerek korkusuzca Diyarbakır’a giden taraftarımızı, futbolcuları dönüşte krallar gibi karşılayanları yürekten kutluyorum.      

Bu olaylardan 24 saat sonra Sakaryaspor Kulüp Başkanı, sevgili dostum Cevat Ekşi ile sohbet etme imkanı buldum. Sevgili Başkan, Sakaryaspor’un ve Tatangalar’ın hakkını sonuna kadar aramakta kararlı.

Neyse biliyorsunuz ki bugün Sakaryaspor’un Gümüşhane ile maçı var. Bir günlüğüne Amed saldırısını unutup, bugünkü maça odaklanmamız gerektiğini hatırlatayım.            

 Karadeniz’i Aşmak Gerek 

Spor Toto Bölgesel Amatör Ligde (BAL), 20nci haftayı da geride bıraktık. Bildiğiniz üzere BAL’da ilimiz Sakarya’yı üç takım temsil ediyor. Bunlardan en tecrübesizi Hendekspor ancak tecrübeli kadrosuyla en başarılı olan takımı da Hendekspor. Tüm ilçe olarak şampiyonluğa inanmış durumdalar. Kendilerine bir kez daha başarılar diliyorum.

Gönül ister ki ilimizde Sakaryaspor’dan sonra ikinci bir kulübümüz daha profesyonel ligde olsun. Ligin bitmesine daha 6 hafta var. Yani amiyane tabirle bu köprünün altından daha çok sular akar. İnşallah şampiyonluk ipini sezon sonunda göğüslerler.

BAL’daki diğer temsilcilerimiz Serdivanspor ile Karasuspor ise kümede kalma mücadelesine girdi. Allah her iki ekibimizin de gönlüne göre versin.

3 Mart Pazar gününe dönecek olursak, Karasuspor bildiğiniz üzere sahasında Çilimli Belediyespor’u ağırladı. Harika bir futbol sergileyen Sarı-Kırmızılılar, 3-1’lik galibiyet ile ligde kalma adına büyük bir adım attılar.

          Bunun yanında Serdivanspor ise sahasında lider Alemdağ’a aynı skorla yenildi. Böylece, ligde kalmak için mücadele eden Serdivanspor ile Karasuspor arasındaki puan farkı 1’e inmiş oldu.

Karasuspor’un bu hafta deplasmanda yapacağı Karadeniz Ereğli maçı çok zor geçecek. Keza Serdivanspor da yine deplasmanda Küçük Yalı Yelkenspor ile oynayacak. Kısacası her iki takımın da maçları çok çok önemli. Ben her iki ekibimize de başarılar diliyorum. Şen ve esen kalın.

Yorumlar (0)