20.09.2012, 14:54

Düşecek İlk Takım Pendik Olur

Sakaryaspor’da muhalefetin ortak noktası hep aynı. “Bu takım küme düşer.” Ben de diyorum ki DÜŞMEZ.

Neye aldanılıyor biliyor musunuz?

İlk maçta, Bugsaşspor gibi bana göre bu grubun direkt 1.lige çıkacak bir takım karşısında alınan farklı mağlubiyet ile geçen hafta hakemlere kurban gidilen Ünyespor maçına.

Ünyespor başkanı kim biliyor musunuz? Aziz Duran zamanında bizim Büyükşehir Belediyemize, Başbakan torpili ile Genel Sekreter Yardımcısı olarak atanan ve bugünün İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in öz yeğeni ve şuan Ünye Belediyesinde Başkan Yardımcısı olan İrfan Şahin.

Peki, maçın Ankara bölgesi hakemi Sarper Barış Saka’ya dikkat ettiniz mi? Resmen o atanmamış da birileri vesilesiyle atandırılmış sanki!

Çünkü bu hakem, Ulusal, yani 2 ve 3.lig maçlarında düdük çalması gereken bir hakem ama Ünyespor-Sakaryaspor maçından önce bir profesyonel lig maçında düdük çalmamış ki. Bizim maçtan önce yönettiği tek maç var sezon başında, o da 15 gün önce, U-17 Elit Liginde. O maçtan sonra bizim maça atanıyor, hem de 1 hafta sonra. Ondan önce ise bu sezon için bu ligde başka bir maçı yok. Geçen seneki son maçları da A2, U-17 ligi olmuş.  Araya bir iki lig maçı. Sonra altyapı liglerinde düdük. Demek ki gittiği 3.lig veya 2.lig maçları da tıpkı bizim gibi olmuş gibi, baktım o maçlara, orada da aynı şekildre, hep ev sahipleri kazanmış. Hayır yani o Saka’r hakem, Madem o kadar iyi idi, bizden önceki hafta Ankaraspor-Ç.Dardanelspor U-17 Elit Ligi maçında, geçen sene de lig bitiminde hep Akademi Ligi ve A2 maçlarında düdük çalmış? Madem kötüydü, o zaman bizim maçta işi ne var? Madem iyi bir hakem, o zaman o Elit Lig ile diğer Akademi ve A2 ligi maçlarına neden verildi? Üstelik geçen seneki 1-0 yenildiğimiz kupa maçımızın da hakemi. 1 yıl aradan sonra yine aynı hakem ve bu şekilde atanmış. Bunların hepsi bir tesadüf mü? Bana göre değil. Resmen Bakan ricası olmuş!

Bana Türkiye’den bir maçı, ev sahibi 2-1 mağlup iken üst üste verilen iki penaltı ile 3-2 kazanmış,  kıracağım bu kalemi. Demek Bünyamin bile o golü atıp 3-1 öne geçsek, boşu boşuna heveslenecekmişiz. Öyle ya bu sefer de 3-2 değil de 4-3 mağlup olacakmışız!

Tatmin olmadınız mı? Sıkı durun o zaman.

Ünyespor maçının hakemi Sarper Barış Saka, bu hafta PTT 1.Lig’deki Göztepe-Ç.Rizespor maçında 4.hakem olarak görevlendirmiş.

Bende soruyorum buradan. Bunların hepsi bir tesadüf mü, yoksa son atama ile Ünyespor maçında görevini yapmasından dolayı ince bir teşekkür mü?

Şunu da söyleyeyim. Ünyespor’un bizim gibi çatırtılı bazı maçları da böyle olacak göreceksiniz bakın. Her takım Ünye’deki maç sonrası hakemlere ateş edecek, siz buradasınız ben de. Ama inşallah düşerler.

 

DÜŞECEK İLK TAKIM PENDİK OLUR.

SAKARYASPOR ASLA DÜŞMEZ.

 

Bana göre, grubumuzdan düşecek ilk takım, bugünkü şartlarda ve kadro yapılarına göre Pendikspor olur. Çünkü futbolcularının tamamı, paralarının verilmemesi nedeniyle sezon başında çekip gitmiş, genç ve geçen seneki yedek kadroları ile mücadele veriyorlar.

Çankırıspor’un ise, ilk hafta Pendik’de Pendikspor’u yenmesi bunun göstergesi ki, o Çankırıspor, ilk hafta kendi sahasında Ünyespor ile 0-0 kalan Kahramanmaraşspor’a Çankırı’da 3-0 yenildi. Demek ki Pendikspor gibi, Çankırıspor da bu ligdeki en yakın rakiplerimizden biri.

Bizim hedefimiz ne? Ligde kalmak.

O zaman biz de oyunu kuralına göre oynayalım. Şu hakem işlerini ama siyasi irade, ama bürokrasi, ama Çankaya köşkü, ama TBMM’deki temsilcilerimizle ama Futbol Federasyon yoluyla bozalım. Pisi pisine kurban gitmeyelim. Bu lig Süper Lig ile PTT 1.Lige benzemez. Çok şeyler olur çooookkkk…

 

Yorumlar (0)