23.09.2020, 13:03

Evhamı bırak Kuzen

                    

     Bir güzel dosttan bahsedeceğim bu hafta. Adı; Sezgin Tetik. Namı diğer Kuzen.

     Limandere’den öteye sorsanız kuzen kim diye herkes tanır. Böyle güzel bir insan. Dahası var Limandere’den kim üst Mahallelere çıkacaksa tek uğrak yeri kuzenin Mahallesi olan Yassıgeçit’tir. Adamın hayat felsefesi misafir ağırlamak olmuş.  

     Diyorum ya, inanın böyle dünya güzeli bir insan yoktur. Bu güne kadar yaptıklarında dolayı müteşekkirim kendisine. İyi ki var böyle kuzenlerimiz. Ben kendisine geçirdiği kalp rahatsızlığından dolayı yürekten geçmiş olsun diyorum.

     En kısa zamanda aynı şen ve esenlikle aramızda ol Sezgin Tetik. Elbette sağlık çok önemli ama biz biliyoruz ki sağlığımızı da kendimizi de koruruz. Sen yeter ki evham yapmayı bırak Kuzen.

     Gelelim efsanemiz Sakaryaspor’un bu sezonki ilk maçına. 20 Eylül Pazar günü deplasmanda sahnelenen 1922 Konyaspor maçını internetten izleme fırsatı buldum. İlk devre sergilenen iyi futbol, ikinci devrede atılan tek golle alınan üç puan tüm Sakarya’yı sevindirdi.

     Maç çok yönlü geçti. Kimi zaman Sakaryaspor’un farklı kazanacağını düşündük, kimi zaman Konya temsilcisinin. Yani öyle gidip-gelen bir maçtı.   

     Ben bu maçın ardından kendimce korku dolu bir özet çıkardım. Tamam ayağa pas yapan bir takımız ve daha zamana ihtiyacımız var ancak yaş ortalamamız yüksek. Yani bu kadro sezon sonunu getirebilecek güçte mi? diye sormadan edemiyorum kendi kendime.

     Galiba maçta golü bulduktan sonra üç puanı korumanın getirdiği telaş sebebiyle rakibe çok pozisyon verdik. Bu da beni gelecek maçlar için endişelendirdi.

     Yine de eski kurt ve tecrübeli teknik adam olan İsmail Ertekin’e güvenimiz tam. O da çok iyi biliyor ki geçtiğimiz sezon yarım kalan bir hesabı vardı. Yeniden dönüşü, bu hesabı kapatmak için olsa gerek. İsmail Ertekin hocamızın sezon sonunda Yeşil-Siyahlı efsanemizi hak ettiği yere getireceğine eminim.

     Bu arada İsmail hocamız ile aynı kaderi paylaşan bir başka isim daha var. O da Kulüp Başkanımız Cevat Ekşi. Bursa’da oynanan final sonrası onunda yarım kalmış bir hesabı oluştu. Cevat Başkan bildiğim, tanıdığım kadarı ile yarım hesapları sevmeyen bir kişiliğe sahip. Kısacası teknik ekip ve yönetim iki sezon önce yarım olan her şeyi tamamlamaya geldi.

     Ben diyorum ki; işte en güzel fırsat. Bu sezon o sezon olsun ve Birinci Lige çıkalım. Tabi bunun yanında şu lanet virüsün de bir an önce bitmesini diliyorum. Şen ve esen kalın.

---

Yorumlar (0)