01.10.2020, 13:33

Karasu Sahipsiz (mi) ?

     Nüfusu 65 binlerde olan, yaz sezonunda bu sayının 5’e katlandığı Kuzeyin İncisi Karasu’muzdaki 40 Mahallede 16 Amatör Spor Kulübümüz var. Bin 200’e yakın lisanslı sporcunun yer aldığı İlçemizde, son yıllarda spor alanında yaşanan gelişmeler beni derinden üzüyor.

     2020-2021 Futbol Sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadele edecek olan Karasuspor’da yaşanan büyük sessizlik, inanın içimi burkuyor.

     Karasuspor, Karasu Aziziyespor, Karasu Yalıspor,  Darıçayırıspor, Karasu Güvenspor, Kuruderespor, Kızılcıkspor, Kuyumculuspor, Limanderespor ve Yuvalıderespor takımları yeni sezon öncesinde tedirgin. Pandemi nedeniyle liglerin ne zaman başlayacağı belli değil.

     Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce Karasu’da Spor Salonu ve Karasu Stadındaki tamirat ve bakım işlemleri dışında, ilçe de sportif anlamda bir hareketlilik yok. Bunun dışında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kocaali İlçesine sportif alanda büyük bir destek veriyor. Komşu İlçemizin Plajına ve Mahallerine yapılan yatırımları, İlçemizde de görmek istiyoruz.

     Ayrıca Hendek İlçesinde yapılan yatırımları kıskanmıyor değilim. İlçe olarak, siyasiler ve tüm sivil toplum kuruluşları ile birlikte hareket edip, bir bütün halinde olmalıyız. Karasu’muza gençlerimize nasıl sahip çıkmalıyız onun için çaba sarf etmeliyiz.

     Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’un, Kuzeyde Kocaali ilçesine yaptığı yatırımları Karasu İlçesine de yapmasını umut ediyorum. Ayrıca Sakaryaspor’umuzun Başkanı olan Cevat Ekşi’nin de Karasu’yu hiçbir zaman unutmayacağını biliyor ve her zaman destek vereceğine inanıyorum.

     Karasuspor’da yönetim krizinin de bir an önce çözülmesi gerekiyor. Bunun için de İlçedeki büyüklerimizin önderliğinde güçlü bir yönetim kurulması şart.

      Herkes elini taşın altına koymalı. Geçmiş yıllarda yapılan hataların tekrarlanmaması ve Karasuspor’umuzun başarı için tek ses, tek yürek, bir bütün olmalıyız. Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadele edecek olan Karasuspor’umuz için ortak hareket etmeliyiz. Çünkü bir tane Karasu var. Bir tane Karasuspor’umuz var.

     Karasuspor’un sahipsiz olmadığını hepimiz biliyoruz ancak yönetim krizi, ilçede yaşayan tüm sporseverleri üzüyor. Bir an önce bu krizi atlatıp, iyi bir ekiple lige hazır olmayız. Aksi halde atı alan Üsküdar’ı geçer. Bizler de yine yaya kalırız.

     Son olarak TFF 2’inci Lig Kırmızı Grupta yer alan Sakaryaspor’umuza da can-ı gönülden başarılar diliyorum. Son 3 yıldır şampiyonluğu Play-Off finalinde kaybeden Yeşil-Siyahlı ekibimizle ilgili düşüncülerimi de diğer yazılarımda yazacağım. Her şeyin, her işin başı sağlık diyorum. Lütfen kurallara uyalım. Şen ve esen kalın.  

 

Yorumlar (1)
İslam ARSLANOĞLU 4 yıl önce
Bir HENDEKLİ olarak Karasu ilçesine yatırım yapılmasını destekliyorum...