28.12.2012, 13:56

Evin ile Sil Baştan

Sakaryaspor geçen hafta Tarsus’ta oynadığı Tarsus İdmanyurdu maçıyla birlikte ilk yarıyı bitirdi ve önce Teknik direktör Sadun Hoşbay tarafından 4 Gün izinli sayıldı, o yetmedi Başkan Evin bu izini 9 Güne çıkardı ve futbolcular tatile çıktı. Sakaryaspor’un net görünen tarafı böyle.Bir de görünmeyen “ Flu “ Tarafı var. Onun izahı nasıl yapılabilir şu an için gizliliğini korumaya devam ed6iyor. Mesela şok bir liste ile genel kurula damgasını vuran Başkan Halit Evin gösterdiği listede kendisinden başkasının olmadığı bir yönetimle işin başında icraatlarını sergilemeye devam ederken, diğer yandan da aldığı sözüm ona radikal kararlarla icraatlarını sürdürmeye devam ediyor. İlk olarak basına daha önce  verdiği demeçle Teknik Kadro futbolcularla yüz göz olmuş, otorite kalmamış diyen Evin devre arası olur olmaz hemen Teknik direktör ve yardımcılarının biletini kesti.

 

Teknik Direktör Hoşbay her ne kadar kendim istifa ettim diyorsa da işin aslı nedir adeta bir muamma. Diğer yandan Vedat Yaşlıca Yönetiminde Murat Bölükbaşı’nın karşılıklı feshi ile lige yardımcılarının devam kakarı sonrasında düre kadar takımın başında olan Onat Çetin ve arkadaşlarının da görevine son verildi. Hadi Hoşbay istifa etti de yardımcıları ne sebeple gitti bir açıklama gelmedi.

DİKKATLER GENEL KURULDA

Kulislerde konuşulanlara göre sessiz ve derinden giden Halit Evin’in bundan sonraki icraatlarında öncelikle genel kurul ile ilgili çalışmaları var.” Eğer istediğm liste oluşursa devam ederim “ Yoksa beni aramayın diyen Evin’in bu konu ile ilgili çalışmaları gizemini koruyor. Evin bugüne kadar her şeyi  sadece kendileri ile paylaştığı medya görevlileri ile de her nedense samimiyeti kesti. Net bir bİlgi alamayan spor basınının bu güzide elemanları her ne kadar suskunluklarını korusalar da meraklarından çalışma alanlarını başka mecralara kaydırmak zorunda kalıyorlar. Bu böyle giderken biriken dosyalara yenilerinin de eklenmesi bekleniyor. Zira yapılacak genel kurulda hazırlanacak yol haritası ne çıkaracak henüz şimdiden bilinmiyor. Yani Halit Evin’le “ ya sil baştan, ya da topyekün hüsran yaşayabiliriz.Bu böyle olunca da nasıl derler “ sepeti koluna, herkes yoluna “ gerçekleşirse Sakaryaspor’un coğrafyası da kimyası da tamamen değişime uğrayabilir. O zaman gerçekler su yüzüne çıkar.

 

- - - - - - -

Yorumlar (0)