13.03.2013, 08:33

Futbol Basite Alınmaz

Bu hafta sonu futbol mesaimi cumartesi ve Pazar günü olmak üzere karasu şehir stadındaki maçlara harcadım.

Cumartesi günü grubun iddialı takımı Taşburun ile karşılaşan Kuzuluk Ersoy spor maçındaydım. Maç başlamadan önce stada gelen herkes Takım hocası Atilla Bıçakçı ve Genel Kaptan Salim Marangoz’a dörtte devre sekizde biter gibi Kuzuluksporun kolay teslim olacağı imaları ediliyordu. Atilla Hoca ve talebeleri  herkesi yanıltı. İlk yarıyı 0-0 kapatarak ben bu maçtan puan alarak küme düşmeyeceğim anlamında mücadele ettiler. Bence de bayağı mücadele ettiler şampiyonluk yarışı yapan takımla. İkinci yarıda da aynı mücadele devam ederken kalite farkı ortaya çıktı ve maçın sonlarına doğru gelen iki golle maçı 2-0 kaybettiler. Maç sonu konuştuğum Genel Kaptan Salim Marangoz kesinlikle düşmeyeceklerini hatta seneye şampiyon olacak kadro kurmanın telaşı içinde olduklarını belirttiler. Bende bu iyi niyetlerine katılarak bundan sonraki maçlarında kendilerine kümede kalmaları adına futbol şanslarının yanında olması dileklerimi sunuyorum.

Pazar günü ise Kocaalispor maçlarını izlemek zorunda olduğumdan dolayı üç haftadır izleyemediğim Karasusporu izleme fırsatı buldum.

Karşısında kümede kalma mücadelesi veren Yıldırımspor vardı. Maçtan önce çok rahat bir galibiyet alınacağı herkes tarafından bekleniyordu. Ama tam tersi oldu alınan galibiyet bayağı zor oldu. Yalnız Karasuspor benim bıraktığım gibi değil futbol olarak da zihniyet olarak da sanki şampiyon olmuşlarda son maçlarını çıkıyor havaları vardı. Bugüne kadar övdüğüm karasuporu bu maçta hiç mi hiç beğenmedim. Futbol hiçbir zaman gevşemeye gelmez hele hele bu gruptan sonra daha ciddi rakiplerle maç yapacağın için kendini buraya daha iyi hazırlaman için futbolunu daha üst seviyelere çekmesi gerekiyor.  Fehmi Kurtuldu böyle gevşemelere izin vermeyeceğini bildiğimden gelecek için pek endişem yok ama yine hiç bir şey çalışılmadan ve emek sarf edilmeden olmuyor. Karasupora palyoff yolundaki maçlarında başarılar diliyorum.

Bal ligi temsilcisi Kocaalispor’da ise hafta içinde bayağı bir hareketlilik yaşandı. Yaptığı transferlerle ikinci yarıya başlayan ve takım düşme potasına kadar getiren İnanç Kurtar’la yollar ayrıldı. Ama ne yazık ki takıma kazandırdığı futbolcular duruyor. İnşallah bu değişiklik Kocaalispora yararda zorluklar içerisinde çıktığı Bal liginde tutunurda seneye bu tecrübesiyle daha iyi transfer politikası uygulayıp başarılı bir takım kurarlar. Yoksa bu takım bir düşerse daha kimse elinden tutacağını zannetmiyorum.

 

Yorumlar (0)