12.06.2015, 23:42

Hakemler Gururlandırdı

          
2015-2016 Sezonu Klasman belirlemelerine yönelik  yazılı kural sınavı tamamlandı. Sakarya bölgesi klasman hakemleri ve adayları yazılı kural sınavdan başarılı not aldılar.

Klasman liglerinde görev yapan; Üst Klasman Hakem  Erkan ENGİN 98

Ulusal hakem , Burak OLCAR 96 Serkan ÖNSAL ve Atilla KARAOĞLAN 94

Bölgesel Hakem Ahmet ÖZTÜRK 94, Yunus EREN 86 ve Gökhan KAHYACIK 78

 Ulusal Yardımcı Hakem Suat GÜZ 98, Oğuzhan ŞENLER, Ahmet ALEMDAR ve Mükremin UZER 94 ,Mustafa ALDEMİR ve Murat TAŞÇIKAR  92,

Bölgesel Yardımcı Hakem Abdulkadir DEMİRAĞ, Mehmet ÖZTÜRK ve Mehmet ALAÇAM 94, Mehmet AKINCIK 92, Ertuğrul KARDEŞ ve Oğuzhan Yiğit KARPUZ 90, Ferhat ALKAN 88, Harun PEKYÜREK ve Erdi ÖZ 86

Kadın Klasman Yardımcı Hakem Nurten KAYMAK 68 aldı.

Bölgesel Hakem Adayı HÜSEYİN KAÇAR 96, Levent GÜMÜŞDERE 88,

Bölgesel Yardımcı Hakem Adayı Rahmi Utku KOCAER 88, Semih KAHRAMAN 92, Zeki Erdem ŞEN 92, Tayfun TOPUZAYAK 86 alarak yazılı sınavda başarılı oldular.

Bölgesel Gözlemcilerden Fatih SUCUOĞLU 94, Ercan YILDIRIM 88 aldı.  

 10 Haziranda yapılan   yazılı kural sınavına mazeret bildirerek girmeyen Üst Klasman Yardımcı Hakem Ömer Faruk YEŞİL ve Bölgesel Gözlemci Özkan KAVAL 17 Haziranda yapılacak olan mazeret sınavına girecekler.

  Sınava geç kaldıkları için sınava alınmayan Klasman ligi gözlemcileri ve adaylarının, Bölgesel Yardımcı Hakem Fatih ALTUNTAŞ'ın durumu şuan belirsizliğini koruyor.

    Terfiler;

18 -23 HAZİRAN 2015 -Salı günü Bölgesel ve Ulusal Klasmanlara Terfi Kursları yapılacak. İlimizde Ulusal Yardımcı Hakemliğe terfi edecek kriterleri tutan hakem sayısı çok. 11.Bölge sorumlusu Fahir ERSOY' a sezon sonu hakemliği bırakacağını söyleyen Mustafa ALDEMİR, yeni sezonda hakemlik yapmazsa Ulusal Yardımcı Hakem kadrosundaki hakem sayısı 5 e düşecek. Bölgesel Yardımcı hakem kadrosunda bulunan hakem sayımız 10. Ulusal hakem kadro açığımızı Bölge sorumlusu Fahir ERSOY ilimizden alacağı hakemlerle tamamlarsa  yeni aday hakemlerimizin terfi etme şansı biraz daha artacak.

          Ulusal Hakem Özgür AYGÜN' ün talimat gereği yaş haddinden dolayı yeni sezonda hakemlik yapamayacağından, Ulusal hakem kadrosu 3 hakeme düştü. Bölgesel lig hakem ve yardımcı hakem kadrolarının kalabalıklığı tüm illerde konuşulmakta. Bu nedenle Bölgesel lige aday hakemlerin terfi etmeleri için  bireysel yetenekleri ve özellikleri daha fazla olan hakemler bir adım önde görünüyor. Gönül tüm adayların terfi etmelerinden yana.Bölgesel lige terfi edecek aday hakemlerin özelliklerini bir başka yazımda sizlerle paylaşacağım.

          İl Hakem Kurulu, geçen sene klasmana teklif listesinde olmayı bekleyen hakemlere ''teklif edilen herkesi alsınlar diye Buğra Can SEMERCİOĞLU'nu yazdık'' demişti. Keşke bu sene de Buğra Can SEMERCİOĞLU klasmana aday olsaydı! Ne dersiniz..?

Yorumlar (0)