25.09.2012, 15:55

Hangi Kadro ile çıkacağız

Çankırıspor maçını sildim attım kafamdan, Pazar gününe kadar oynayacağımız Maraşspor ve Tepecikspor maçlarına kilitlendim.

Sanki kadromuz çok geniş de, sanki çok sayıda amatör futbolcumuzu profesyonel yaptık, alttan yeni yıldızlar kazandık da, ‘Hangi kadroyla çıkalım’ın hesabını yapıyoruz.

Ben sayayım mı size Maraş maçının kadrosunu?

Kalede Ömer Sarıca, sağ bekte Sezgin Ergin, sol bekte Şenol Çivicik. Stoper olarak ben ve Rahmi Çapa. Orta sahada Kadir Şirin, Ömer Gümüşel, Erdem Yıldırım ve Abdullah Can. İleride de Cavit Dereli ile Oktay Sarı…

Yahu kardeşim, bu ne perhiz bu lahana turşusu. Hadi lig maçında oynayan kadroyu oraya götürmedin. Kimle gideceksin o maça? Benle mi?

Genç bir takım olmakla ve fizik kondüsyonumuzun iyi olmasıyla övünüyoruz ya hep, yedek ve genç değil tam takım çıkalım sahaya.

Öyle ya, futbolcuların önceki maçtan toparlanma süreci olan 72’şer saatlik bir zaman dilimimiz de var nasıl olsa.

Sal gitsin be Murat hoca. Bu dakikadan sonra kaybedecek neyimiz var ki?

Hayır yani soldan sağa, yukarıdan aşağıya ince eleyip sık dokuyorum, yedek ve genç kadro diyebileceğim ikinci bir kadro gelmiyor aklıma. Hepsi bu.

Hadi ittire kaktıra buldun bu 11’i. Peki ya yedeği ne olacak? Kimleri alıp da oynatacaksın yedekte?

Şuan A takımda idmanlara çıkan futbolcularımızın tamamı profesyonel yapılmadı ki?  Onları bu maç için paldır küldür profesyonel yapacağımıza, A takımla çıkalım daha iyi. Birilerinin dolmuşuyla da kimse kimseyi profesyonel yapmasın, yaptırmasın.

Onun için diyorum ki,

Ne yedek takımı, ne gençleri? Çık yine ideal 11 ile. Turu geçmek için oynat. Hem bu maçtan, hem de bu turdan sonraki maçtan 3-5 kuruş kazandık mı kötü mü olur yani?

Yenildik mi, fark mı yedik ideal kadroyla? Ne kaybedeceğiz? Hiçbir şey. Yedeğimiz varsa lafım yok ki ben profesyonel olmuş, A2 takım takviyeli takımla gidilmesini düşünenlere, onların hepsinin A takımda profesyonel olarak oynatılamayacağını da hatırlatmak isterim.

İki maç üst üste çıkartır mı? Evet çıkartır. Neden çıkarmasın ki? Yaş ortalaması kaç takımın da çıkartmasın?

Merak etmeyin bu kadro Tepecik maçına da çıkar futbolunu oynar diri bir şekilde. En az 1 puan alır. Onlar oynamayacak da ben mi oynayacağım?

 

 

Yorumlar (0)