04.12.2013, 12:29

İki takım arasında kulübe farkı

Bal liginde Sakarya’yı temsil eden Adapazarı spor ve Karasu spor Pazar günü karaman suni çim sahada karşı karşıya geldiler. Her iki takımında olmak ve olmamak olarak gördükleri maçta kazan olmayarak 1-1 berabere kalarak hedeflerine ulaşamadılar.


İki takımında üç puan hedefleyip çıktıkları maçın ilk yarısında daha organize olan taraf karasuspordu her hattıyla mükemmel işleyen bir takım hüviyetindeydi. Bunun neticesi olarak da ilk yarıyı 1-0 önde kapatarak aldı. Uğur ve serdar biraz daha iyi olsalardı. Belki de ilk yarıyı daha farklı kapatabilirlerdi.


Devre arası basın mensupları arkadaşlarımızla yaptığımız sohbette ikinci yarıda kulübeden gelecek sporcuların bu maça etki edeceği kanaatine varınca içimde bir kuşku oluşmaya başladı. Adapazarısporun yedek kulübesine baktığımda gerçekten güçlü isimler vardı. Sadece Papen Mustafa’nın yedek kulübesinde olması kulübenin nasıl güçlü olduğunun bir göstergesidir. Karasuspor kulübesinde ise onur ve Cengiz’in dışındakiler alt yapıdan gençlerden oluşuyordu.

Nitekim ikinci yarı ilk 15 dakika rölantide geçerken Adapazarıspor yaptığı değişikliklerle maça ağırlığını koydu ve maç karasuspor yarı sahasında oynanmaya başladı. Bunun semeresini faul tartışmaları altında yaşanan karambolde beraberliği yakaladı. Bundan sonra sahada 11 tane karasuspor aslanı vardı canla başla mücadele ederek deplasmandan bir puan çıkarmasını bildi. Bence Karasuspor derbilerde deplasmanlarda yenilmeyerek kendi sahasında oynayacağı her iki takım karşısında bir avantaj yakaladığı kanaatindeyim.


Bu kadar zorluklara rağmen bu takımı buralara taşıyan Sayın Yılmaz Ekşi’ye karasu sporseverlerin verdikleri seyir desteklerinin yanında maddi olaraktan destek vererek bu takıma yapılacak bir iki takviye ile ikinci yarıda Sakarya kulüplerinin üstünde bitirmesini sağlamaları gerekiyor. Haydi, Karasulu iş adamları şimdi tam zamanı herkes bu takıma sahip çıksın.

Süper lig temsilcimiz Kocaalispor ise bugüne kadar oynadığı maçları hep zorlanarak aldığı zamanlarda bu takımın iyi gitmediğini yazdığımda hep tenkit alıyordum. Ama her zaman şans faktörünün yanında olmayacağı ve bir gün puan kaybedeceği belli olan Kocaali spor puan kaybıyla tanıştı. Seyreden tüm basın mensubu arkadaşlarımın ortak söylemi olarak bu takımın çalışmadığı ve gücü olmadığı konusundaydı. Baktığın zaman tek tek Sakarya’nın kaliteli sporcuları ama isimlerin değil çalışan ve koşanların yani inananların maç kazanacaklarını unutmamak gerekiyor. Defalarca yazdık ama kızılan biz olduk. İnşallah biz yanılırız da sizlere güvenen bu insanları mahcup etmeyip hedefiniz olan Bal ligine çıkarsınız.

Birinci lig ekiplerinden Kuzuluk Ersoy spor ise bu hafta adeta mucizeyi başardı. Daha maçın başında 10 kişi kalıp 1-0 mağlup düşmesine ve son dakikalarda bir kart ve bir sakatlanma ile 8 kişi kalmasına rağmen 90 ve 90+8 de attığı gollerle maçı 2-1 alarak puan kaybetmeyen tek takım olarak yoluna devam ediyor.


Aziziyespor ise ilk yenilgisini alarak rakibi sahil Karadeniz sporun puan olarak arkasına düştü. Bu mağlubiyet kendilerine gelmelerini sağlayacağını umuyorum. Başların da ki Tecrübeli hocamız Ercan zorlunun bu takımı toparlayacağını biliyorum ve umuyorum.

Sahil Karadenizspor ise yine maçını 4-1 gibi farklı bir skorla alarak rakibinin puan kaybetmesinden dolayı bu hafta puan farkıyla oturduğu liderlik tadını yaşamaya başladı.


Kültürspor ise Erenler suni çimde oynadığı sarıcalarspor’a değil orta hakeme yenildi. Mutlak iki penaltısı verilmeyen adeta sarıcalarspor’un galip gelmesi için uğraşan bir orta hakemi geçememenin sıkıntısını yaşadılar. Buradan Hakemlerimize sesleniyorum. İnanıyorum ki sizin de vicdanınız vardır. Akşam başınızı yastığa koyduğunuz zaman rahat uyuyorsunuzdur.

 

 

Yorumlar (0)