14.01.2013, 10:20

İsyana Çağrı..

Sakaryaspor'a dair yazılacak çok şey var. Gerek televizyondaki programımda gerekse yazılarımda 90'lı yıllarda tutkum haline gelen takımın yararına işler  yapmaya çalışıyorum...

Görüyorum ki, bazıları için Sakaryaspor sadece bir futbol takımı...

Sakaryaspor'un sadece bir takım hatta bir kulüp olmadığına dair süslü cümleler kurmayı beceremeyebilirim belki. Belki Yeşil-Siyah renklere olan tutkunun ne kadar büyük olduğunu anlatamam, sizlere hissettiremem ama biliniz ki Sakaryaspsor yoksa bir yanı eksik demektir Sakarya'nın...

Sakaryaspor son dönemde kongre şampiyonu. Gerekli gereksiz insanların görev aldığı bir kulüp durumunda. Hataları sorguluyoruz. Sorumluların sorumluluktan kaçmasına içerliyoruz. Hatta burada yazamasamda küfürleri sıralıyorum çoğu kez...

Sakaryaspsor bu şehrin sol yanıdır. Ve Şehrin sol yanı acı çekiyor. Dertlere deva olması gerekenler, gerçeklerden kaçıyor.

Belki Sakaryaspor bugüne kadar hiçbir siyasiye seçim kazandırmadı. Çünkü Sakaryaspor siyaset üstüdür. Onun sevenleri küçük işlerle uğraşmaz. Ama bilinmeli ki Sakaryaspsor'u sevenler sandık gücü konusunda da organize olabilirler. Tıpkı Eskişehir'e onbinler olup akmayı başardıkları gibi.

Sakın kimse yanlış anlamasın. Sakaryaspor taraftarına siyasi yön vermeye falan çalışmıyorum. Zaten onlar neyin doğru neyin yanlış olduğunu algılayabilecek durumdalar.

Sakaryalı şehrinin değerine sahip çıkma adına, gücü ellerinde bulundurup sevdaya uzak duranlara gereken tepkiyi göstermeli.

Şehrin eşrafına göre Sakaryaspor'un çok borcu varmış. Siyasetin güçlü aktörlerine göre, takıma destek olan belediye başkanına gereken destek verilmemiş. Geçin bunları. Sakaryaspor'un borcunu uzaylılar yapmadı. Dün işler iyi giderken belediye Sakaryaspor'a tanınmasını istediğiniz isimleri başkan yaptı, şehrin eşrafı ise başarısızlıkta siyaseten belediye başkanını eleştiri yağmuruna tuttu.

Sakaryaspor kullanılıp kenara atacağınız bir materyal değildir.

Sakaryaspor adının artık kayyum yönetimleri, kongreler, gelen ve giden başkanlarla anılmaması için kurtarıcı bekleme zamanı değil. Ya Sakaryaspor sevdalıları birleşip gerçek güç biziz demeli ya da olup bitenden rahatsızlanmamalı.

Kısa süre içinde takımı kongreye hazırlayacak kayyum heyeti atanacak. Birleşelim ve şehirde söz sahibi herkesin bu heyette görev almasını sağlayalım. Bu sefer atanacak kayyum heyeti üç kişilik değil en az 23 kişilik olmalı. Belki mahkeme 3 atayacak ama bizler bu sayının 20 ve üzeri olmasını sağlayalım.

Gün ağlanma, sızlanma günü değil. Gün birlikte hareket etme günü...

Siyaseten kendini güçlü hissedenlere karşı isyan günü. Sadece siyaseten değil, ekonomik ve sosyal anlamda güçlü olduğunu düşünenlere karşı devrim günü. Sakarya için, şehrin sol yanı için hamle yapmaları sağlanmalı...

Yarın çok geç olabilir...

 

Yorumlar (0)