17.02.2013, 16:52

Taraftar takıma destek olmalı...

Aylardır Sakaryaspor maçına gitmiyorum. Kendimce haklı sebeplerim var. Srt'de hazırlayıp sunduğum Sakaryaspor Dosyası programından sonra Sakaryaspor-Tepecik maçını izlemem gerektiğini düşündüm.

Pazartesi akşamları Oktay Sarı'yı kıramayıp katıldığım Sporyum proğramında maçla ilgili görüşler belirtilirken, maçlra gitmemme kararı aldığımı ve gitmemme nedenlerimi açıklammaktan da sıkılmıştım açıkcası.

Gittimde ne oldu? Aslında hiçbirşey...

Son gittiğim maç ile Tepecik maçı arasında ki fark sahada oynayanlardan ibaretti.

Tribün bıraktığım yerde. Sayıları azalsada aynı gazeteci arkadaşlar maçları takip ediyor. Önemli farklardan birisi protokol tribünü boş. Vali Mustafa Büyük ilk yarı tribünde, ikinci yarı haklı olarak stadı terk ediyor.

Sakaryaspor ilk yarı mağlup. Takımda skoru değiştirecek oyuncu yok. Ama mücadele var.

Tribünler canla başla mücadele eden oyuncuları desteklemek yerine anlamsız tepkilerini ortaya koyuyor. Kendilerini eğlendiriyor.

Evet bizim tribün ligde ki takımlara bakıldığında daha dolu ama takıma destek küfürlerin arasında eriyip kayboluyor.

Taraftarın küfür ettiği isimler aslında destek beklenen isimler. Sorarım küfür eden taraftara, size küfür edilse gelip takıma destek olurmusunuz? Sanıyorumm gelmezsiniz. Beyler sizleri anlamakta dünde zorluk çekiyordum bugünde.

Neyse taraftarın şehri tirbünden sevdiği gerçeğinden yani onların gözünden bakarak olayları değerlendirmek gerekirse durum nasıl olmalı.

Sakaryaspor'a zarar verenler eleştirilmeli öyle değil mi?

Nerede Sakaryaspor'u halkın malı yapacağını açıklayan beylere tepki. Siyaset dişlisi değilmiydi destek olacağını söyleyen. Hangi takıma sınırsız destek veriyor Süleyman Dişli.

Sakaryaspor üzerinden sürekli gündemde kalan kendi yetmiyormuş gibi çocuklarını da gündeme taşımaya çalışan Sabri Küçük. Nerede kum ocağı immparatoru Sakaryaspor sevdalısı Bülent Yılmaz. Menajerlik uğuruna Ssakaryaspor'u şehit eden Erdinç Şehit.

Nerede takımı sahipsiz kalmasın diye yönetim yapan ve akrabalarına ballı iş imkanları sunan Rauf Batuboylu...

Nerede Sakaryaspor ile siyaseti ters düşüren Halit Evin.

Ya da sezon başında transfer yasağı olmasına rağmen, takımı dağıtan Vedat Yaşlıca.

Sakaryaspor'un bu duruma nasıl geldiğini iyi irdelemek lazım değil mi beyler? Recep Hacıeyüpoğlu'na niye sormazsınız Süper Lig'de futbol oynamış oyuncuları niye bedavaya dağıttın diye?

Aziz Duran'a küfür işin en kolayı. Nasıl olsa bu şehirde yaşamıyor artık. Tesisleşme yapmmadığı, kulübü belediye bünyesinde farklı bir yönetim anlayışıyla yönettirmediği için elbette eleştirilmeli. Ama Aziz Duran'dan çok yukarıda saydığım isimler eleştirilmeyi hak etmiyor mu?

Gelelim Zeki Toçoğ*lu'na küfür meselesine. Ne geçecek Saskaryaspor'un eline bu saatten sonra. Küfür ederek Zeki Toçoğlu'ndan destek mi bekliyorsunuz?

Sizler salt Sakaryaspor sevdanızdan ötürü Zeki Toçoğlu'na tepki gösterecek olsaydınız; Sakaryaspor'u kullanarak Başbakan'dan büfe isteyen dün içinizde bugün büfesinde olan Amigo Ersin'den dolayı eleştirirdiniz. Başkan Toçoğlu'na gider "Amigo Ersin'den çok Sakaryaspor'un büfeye ihtiyacı var. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a durumu anlatın" derdiniz.

Yooookkkk.. Ben sizlerin tirbünden Sakaryaspor için küfür ettiğinize inanmıyorum. Sizler birincisi kendinizi eğlendirmek, ikincisi dirsek temasında olduğunuz ağabeylerinizi korumak için Duran'a, Toçoğlu'na küfür ediyorsunuz...

Eğer sizler tribünden takımınıza destek olmak isteseniz, takımın gol sevincine ortak olurdunuz. Onları ikinciyi bulmaya zorlardınız. Hakeme vermediği penaltı veya penaltı pozisyonunda kırmızı göstermediği için tepki koyardınız.

Sizler özellikle maçın ikinci yarısında kazanmak isteyen takımın değil, sevgili ağabeylerinize laf söylenmesin diye oradaydınız.

Kusura bakmayın beyler. Sizlerin henüz ölmedik kampanyaınızın iyi niyetle yapılmadığını belirtmek durumundayım buradan. Hatta tribüne astığınız "baba bana maziyi anlat içinde kupa olsun" pankartınında sadece sempati toplamak için olduğunu belirteyim.

Sakaryaspor aldığı sonuçlarla ligin dibine demirlemiş durumda. Elde ki imkanlar durumu toparlamaya yetmeyecek. Hiçbirşey için çok geç değil.

Yarınları kurtarmak adına bugün gereken hamleler yapılmalı. Önce yönetim oluşturulmalı ardından, gelecek sezon düştüğümüz yerden kalkmanın hesapları.

Taraftarda takıma destek olmak için gelmeli stada. Yeni bir başlangıç için herkesin sadece Sakaryaspor'u düşünmesi şart...

 

 

Yorumlar (0)