07.01.2022, 14:05

Karasuspor küllerinden doğacak

Öncelikle hepimize umutsuzluğun olmadığı, umut dolu bir 2022 yılı geçirmeyi temenni ediyor, tüm spor camiasına keyifli bir sezon diliyorum.

2022’nin ilk iki günü U-18 ve U-16 Futbol Liglerinde oynanan maçları izledim. Kocaali Sahilspor ile Karasuspor arasında sahnelenen maçı takip ederken yanımda Karasuspor Kulüp Başkanı Yüksel Mazlum da vardı.

Yüksel Başkanla hem Karasu’nun sporunu, hem de Karasuspor’u konuştuk. Bildiğiniz üzere Karasuspor bu sezon ilgisizlik sebebiyle Bölgesel Amatör Lige (BAL) katılamadı. Yani önümüzdeki sezon Süper Amatör Ligde mücadele edecek. Koskoca bir ilçenin bu büyük ayıbını tekrar hatırlatmak istemezdim ama ne diyelim işte…

Sevip, saydığım Yüksel Mazlum Başkan, bu sohbet esnasında çok güzel bir cümle kurdu.“Karasuspor küllerinden doğuyor” diyen Başkan Mazlum, bana 2022’nin çok güzel geçeceğini hissettirdi.

Tabi Karasu Atatürk Stadında yaptığımız bu sohbet esnasında sahadaki Karasulu gençleri görünce Yüksel Başkan’a daha da çok inandım.

Karasuspor’un her yaş grubunda Sakarya futbolunda mücadele ettiğini hatırlatan Başkan Mazlum; “İşte bu pırıl pırıl gençler, geleceğin Karasuspor’unu oluşturacak. Bunu herkes görecek” dedi ve beni umutlandırdı.

BAL’ın katılım bedeli ile başlayan zorlu bir süreç olduğunu belirten ve bu sebeple katılamadıklarını söyleyen Başkan Yüksel Mazlum artık alt yaş gruplarında iddialı olduklarını üstüne basa basa vurguladı. Mazlum; “geleceğin Karasuspor’unu inşa ediyoruz. İnşallah başarılı olarak hedefimize ulaşırız. Çok değil, üç yada dört yıl sonra kendi kendine yeten bir Karasuspor olacak. İşte o zaman işimiz çok daha kolaylayacak ve kimseye muhtaç kalmayacağız” şeklinde konuştu. Başkan Yüksel Mazlum’un işte bu sözleri beni ilerisi için çok umutlandırdı.

Neyse biraz da amatör liglerden bahsedeyim. Bildiğiniz üzere Sakarya amatör liginde ilk devre heyecanı bitti. Süper ve 1’inci Amatör Futbol Liglerinde mücadele eden tüm takımlar, 14 Ocak’ta başlayacak olan ikinci yarıya daha güçlü girmek için eksik bölgelere takviye yapacaklar elbette.

Süper Amatör Ligde mücadele eden Karasu Aziziyespor, C Grubunda ilk yarıyı üçüncü sırada bitirdi. Tüm camia gözünü ikinci yarıya çevirmiş durumda. Hedef bir üst lige yükselmek. Kulüp Başkanı Reşit Yetim ile Genel Kaptan Yücel Şirin, ilk yarıdaki beraberlikler ve bir mağlubiyet sonrası takıma takviye yapma konusunda uğraş vermeye başladı. Kaleci ve santrafor arandığı, orta sahaya da transfer yapılacağı kulağıma geldi. Umarım sezon sonunda çok arzuladıkları hedefe ulaşırlar.

‘Assolistler sahneye en son çıkar’ diyerek yazımızın son bölümünde efsanemiz Sakaryaspor’dan bahsetmek istiyorum. Sadece Türkiye’de değil, şu anda Avrupa’daki tüm profesyonel liglerde tek yenilgisiz takım olan Sakaryaspor, 16 Ocak’ta yapacağı maç ile gireceği ikinci yarıda da iddialı. En yakın rakibine 5 puan fark atan Sakaryasporumuz, bu avantajı lig sonuna kadar sürdürmek, hatta farkı daha da açmak amacında. Şu an hazırlıklarına Antalya’da devam eden sevdamıza bir kez daha başarı diliyorum. O sene bu sene olacak inşallah. Şen ve esen kalın.

Yorumlar (0)