02.08.2019, 12:27

Kirazlı Turnuva !

Her zaman söylediğim gibi ülkemiz insanı sporu çok seviyor. Kimi Basketbol, kimi Voleybol, bazıları güreş, son zamanlarda okçuluk ve buna benzer bir çok branş sevilmekte.

Özellikle futbolun bizde yeri ayrı. Hem ülkemizde, hem de Dünya’da en çok sevilen spor branşıdır Futbol. Zaten kendi başına apayrı bir sektör olduğu için sevilmekte.

Hemen hemen hepimiz bir futbol takımı tutarız. Tuttuğumuz takımı gerek tribünlerden destekleriz, gerek ise sattığı ürünleri satın alarak destek oluruz. Kısacası yatarız futbol, kalkarız futbol.

Şimdi gelelim asıl meseleye. Geçtiğimiz hafta Kocaali Kirazlı Mahallesi Futbol Turnuvasında sahnelenen yarı final ve final maçlarına davet edildim. Futbol sahasının etrafı fındık bahçeleri ile dolu. Turnuvayı izleyenlerin sayısı, tıpkı saha kenarındaki fındık ocaklarının fazlalığı gibiydi.

Takımlarını destekleyen taraftarlar, doğal tribünleri doldurmuşlardı. Tam da bu tırpan zamanında sahnelenen yarı final maçlarının ardından iki takım finale kaldı. Şerbetpınarı ve Kestanepınarı Mahalleleri, şampiyonluk için kapışacaktı.

Final günü gelip çattığında büyük heyecan vardı. Kedi lakaplı Recep Eşkin’in başlama düdüğü ile start alan büyük final başlarda nefisti. Karşılıklı ataklar ile geçen 20 dakika boyunca her iki takım birbirini tartıyordu. Dakikalar 25’i gösterdiğinde yaşanan bir ikili mücadelede talihsiz bir olay ile sarsıldık. Kestanepınarı’ndan Berat Kanber isimli futbolcu kardeşimin ayağı kırıldı. İnanın çok üzüldüm ve kendisine acil şifalar diliyorum. Burada esas anlatmak istediğim ise işte bu anda başladı.

Turnuvanın Komitesini oluşturan Tuğrul Çatalbaş ve ekibi, önce sporcuyu hastaneye yetiştirmek için uğraştı, ardından harika bir karar aldı. Maçı hemen durduran Komite, iptal kararı verip her iki takımı şampiyon ilan etti.

Kendilerini buradan kutluyorum. Samimi söylüyorum, orada bulunan yaklaşık 2 bin kişi bu sakatlığa çok üzüldü ama yerinde karar veren Komiteyi alkışladı. Böyle cesur kararlar vermek herkesin harcı değildir.

Şimdi biraz da Türkiye Plaj Futbolu Karasu etabından bahsedelim. 29 Temmuz Pazartesi günü bir gösteri maçı ile start aldı dev organizasyon. Mini mini eksikler olsa bile Kaymakam Aziz Mercan, Karasu Belediye Başkan yardımcısı İsmail Karakaş, Karasu Emniyet Müdürü M.Fatih Ersoy, MHP İlçe Başkanı M.Ali Kara, ilk maçın başlama vuruşunu yaptı.

Böylece 2019 yılının Karasu etabı başlamış oldu. Gün boyu süren maçlar, Türkiye Plaj Futbolu Liginin usta spikeri Oktay Sarı’nın anlatımı ile bir başka tatlıydı. Bu organizasyonu yapan Volkan Yıldız, Recep Kurt, Yusuf Parlak ve bana göre en önemlisi Vizyon otelin sahibi sevgili Hüseyin Yavuzyiğit’e teşekkürler. Bizlere yaşattığınız bu görsellik için sizleri kutluyorum. Şen ve esen kalın.

Yorumlar (0)