13.05.2014, 17:54

Kuzeyin Gurur Günü !

        Cumartesi günü Kocaali sentetik sahada adeta kuzeyin Sakarya futboluna meydan okurcasına iki takımını çıkarıp Büyükşehir Belediye Başkanlığı kupası maçı oynaması bir gurur kaynağıydı.

    Her ikisi de aynı ilçenin futbol takımı olması sebebiyle İyi bir mantıkla kuzey ‘e alınan futbol müsabakasına ilginin çok fazla olduğunu söyleyemem. Tabi ki bunda aradan uzun bir zamanın geçmesi gözüküyor. Liglerin bittiğinin bir ay olduğunu düşünürsek istesen de istemesen de bazı şeyler sıcaklığını kaybediyor. Seyircinin azlığını buna bağlıyorum. Katılım acısından sadece seyirci azlığı değil protokol tribünde bayağı zayıftı. Büyük şehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akçan, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ve spor il gençlik müdüründen başka katılan yoktu. İsmi Büyükşehir belediye Kupası olmasına rağmen Büyükşehir’e bağlı Belediye Başkanlarını burada göremedik.

    Gelelim maça her iki takımında şampiyon olduktan ve oynana play of maçlarından sonra antrenman yapmadığı ve tatile girdikleri oynadıkları futbolla kendini gösterdi. Yine de buradan futbolcu kardeşlerimi ellerinden geleni yaptıkları için teşekkür ederim son dakikaya kadar neticesi belli olmayan bir heyecan yaşattılar. Normal süresi 1-1 berabere biten maçın sonucunda rakibine penaltılarda üstünlük sağlayarak bu sezon tüm maçlarını kazan Kuzuluk Ersoyspor kupaya uzanmış oldu.

    Maçın sonucundaki görülen centilmenlik inanın ki yıllardır özlemini çektiğimiz bir manzaraydı. Kupa töreni sırasında Büyükşehir Belediyesi Zeki Toçoğlu kupasını Kuzuluk Ersoyspor Başkanı Samet Soytürk’e verirken bu arkadaşımız Kupayı Sahil Kardenizspor başkanı Cevat Ekşioğlu’yla beraber almak istemesi katılanların hepsinden takdir aldı. Kupa töreninden sonra her iki takımın bir arada karma resim çektirip poz vermesi yıllardır beklediğimiz ve görmek istediğimiz bir tabloydu. Her iki takımın yönetici ve Futbolcularını buradan tebrik etmek istiyorum.

     Gelelim Bal ligi temsilcimiz Karasuspor’a yapılan Genel Kurul’da iki sezondur takımın fahri Başkanlığını yapan Yılmaz Ekşi bu sefer kendi yönetimimi kurarak fiili olarak Karasuspor’un başına geçti. Bu zamana kadar maddi ve manevi olarak tüm varlığını ortaya koyarak takımı ayakta tutmaya çalışan Yılmaz Başkana inanıyorum ki bundan sonra başta Karasu Belediyesi olmak üzere tüm sivil toplum kuruluşlarının yardımcı olacağı kanaatindeyim. Bu takım bu ilçenin yüz akı herkes sahip çıkmalı. Yılmaz Başkanım da iki sezonun verdiği tecrübe ile iyi bir hoca ve peşinden kurulacak karakterli bir takım yaratacağı inancı içindeyim. Yılmaz Ekşi ve Yönetim Kuruluna çıktıkları bu yolda başarılar dilerken Mutlu kalın.

 

Yorumlar (0)