17.03.2013, 21:31

Mücadele İşte Bu !

Bu kez tebrik ve alkış var. Yeterki bu mücadele olsun da böyle yenilelim, düşelim. Hiç önemli değil.

Mücadele şahane ama futbol değil. Buna rağmen 3 puan geliyorsa varın gerisini siz düşünün.

Tabi tüm futbolcuları aynı kefeye koymuyorum.

Kaleci Harun yine başarılıydı. İşini yaptı.

Sağbek Hakan Toker, heyecandan çok rahat yapacağı rakip kaleye ortaları, ayağa pasları gibi, bu maçta çok rahat yapacağı işleri yapamadı ama inşallah eksiklerini giderir, her geçen gün bir şeyler katar kendine. Sol bek Muhammer bu maç görevini yaptı. Hakan Çalışkan ise saman alevi. Bir bakıyorsunuz şahane ve kritik müdahaleler yapıyor, bir bakıyorsunuz beni mahcup edecek kadar kendine yakışmayan hatalar yapıyor. Mesela koordinasyon hatası gibi. Mesela kademe gibi yada rakibe ilk topta müdahale etmeme gibi. Daha sakin, daha kontrollü, daha risksiz ve daha teknik oynamalı. Hatta yeni Popescu olmalı, takımına geriden oyun kurmalı.

 

AFERİN CİHAN, HELAL SANA LEVENT

 

Bu maçta en büyük tebriği Cihan Çimen’e gönderiyorum. Yerinde müdahaleler yaptı. Bana göre maçın yıldız ismiydi. Kilo vermeli. Tabi çabukluk da kazanmalı. Koordinasyon ve kademe daha dikkatli olmalı, sürekli geliştirmeli kendini.

34 yaşımdaki kaptan Levent’i de hem 35 metreden attığı muhteşem frikik golünden, hem de bu yaşta tüm yüreğini ortaya koymasından dolayı iki kere alkışlıyorum. Evet yoruldu ama idare edeceğiz artık onu. Bu arada gol sonrası basın tribünü önüne gelip “Yaz bunu yaz” diye kime mesaj gönderdi, anlayamadım!

Özgür iyi dedikçe bozulmaya başladı. Ne işin var senin rakip yarı alanı veya ceza alanı içinde. Senin yerin ön libero ön. Kerem ile birlikte defansının önünde oynayacaksın. Yani öncelikli görevin, tek yop oynamak, defansını rahatlatmak, gol yedirmemek ama bunu yapmadın ve orta sahada, taç çizgisi kenarında kaptırdığın topla golü yedik.. Bir de ne o öyle her tarafa deli danalar gibi koşuyor. Sonra da çabuk yoruluyor ve yapman gerekenleri yapmıyorsun. Enerjini tasarruflu kullansana. Boşuna dememişler “Kontrolsüz güç, güç değildir” diye. Sen de kontrollü güç olacaksın Özgür. Bunu unutma.

 

KEREM KÖTÜ BAŞLADI İYİ BİTİRDİ.

 

Kerem, orta sahada beyniyle oynayan ve bunu ayaklarıyla birleştiren ve oynadığında tek başına bile maçlar alacak veya aldıracak olan futbolcu ama bunu yapmıyor, bildiğini okuyup kendini eğlendiriyor. Onun için de tepki topluyor. Yakışmıyor onun gibi bir kumaşa. Bu maç kötü başladı ama iyi bitirdi. Ben beğendim. Sahneye çıkma zamanı gelmeli artık.

Bünyamin bana göre bu sezonun en içten ve en iyi futbolunu oynadı. Aferin Bünyamin. Bak isteyince pekala yapabilirmişsin değil mi? Boşalt beyninin içindeki tüm olumsuzlukları, ver kendini her şeyinle maça. Çok daha iyi olacaksın. Bunu yapsan var ya, hem 30 metreden goller atacaksın hem de yıldızın parlayacak. Çok zor değil be Bünyamin. Her şey senin için. Ben boşa konuşmam ve yazmam. Dinleyen kazanır, dinlemeyen silinip gider.

Selim iyi niyetli koştu mücadele etti ama 1 saat bile ona fazla gelmeye başladı. İyi niyetli ama yetmiyor. İdare edeceğiz artık.

Tek tepkim Gazanfer’e!

81.dakikada girdi. Ayakta duramadı. Takımını resmen 1 kişi eksik oynattı. Ya kendine gel ve düzel ya da bırak git. Kimseyi daha fazla mahcup etme. Tabi hasta veya sakat değilsen.

Çağrı ve Hacı Ömer iyi niyetli mücadele etti. Zaman gerek onlara…

 

ÖNCE TAKIM OLMALIYIZ TAKIM

 

Maç boyunca Sakaryasporlu futbolcular ne diye kimi tutacaklarını, topa ne zaman girip girmeyeceklerini, kademe alacaklarını v.s birbirlerine söylemezler ki? Önce takım olmalıyız takım. Bunu da kimse unutmasın.

Bu yüzden her maç, rakipler pas yapmıyor, biz rakibe pas veriyoruz, rakipler gol pozisyonu bulamıyor biz bulduruyoruz.

Levent’i de Selim’i de, yaşları gereği, idare ede ede ve dinlendire dinlendire oynatmalıyız.

Yedek kulübesindeki oyuncular ise, başlama vuruşundan itibaren yedek kulübesinde oturmamalı başlama düdüğünden itibaren kale arkasında ısındırılmalılar. Ya maçın başında sakatlık olursa? Onların da ısınmasını mı bekleyeceğiz?

Hakemler bu maç çok iyiydi. Penaltı ve kırmızı kart da doğruydu.

Bu galibiyet güzel oldu. Bu bile hepimize moral verdi, mutlu etti. Demek bir de lig de kalsak ya da şampiyonluğa oynasak, kimbilir neler olacak?

3 puandan dolayı, başkan, yönetim, teknik heyet ve tüm futbolcuları kutluyorum.Darısı haftaya inşallah.

Ölmek var, dönmek yok. Sonuna kadar ligde kalma mücadelesine devam.

Baksanıza puan cetveline ve alınan sonuçlara. Rakipler resmen bize çalışıyor…

Yorumlar (0)