19.03.2013, 15:49

Ne olacak Sakaryaspor'un Hali

Sakaryaspor’un ikinci yarıda oynadığı karşılaşmalarda iyi oynamasına rağmen bir türlü galibiyet alamayan, ancak  Pazar günü alınan Bozüyükspor galibiyeti ile sevinebilen Sakaryaspor birden futbol gündemine oturdu. İki hafta önce oynanan ve 90+3’te kalesinde gördüğü golle galibiyeti kaçıran Sakaryaspor Ulusal Medya’da da yerini almayı başardı. Yılların şöhretlerini barındıran ve bünyesinden sayısız futbolcu yetiştiren yeşil-siyahlıların son durumu ne kadar yürek acıtsa da bir marka olan Sakaryaspor yaşadığı vahim durumu hiç yokmuş gibi kabul ederek mücadelesini sürdürürken, yaşanan enteresan gelişmeler spor kamu oyunda tartışmalara açık hale geldi. Bilen bilmeyen herkes Sakaryaspor için ahkâm keserken onlar Teknik Direktörleri ve yönetim kurulu üyesi Necmettin Sert’in inatçı mücadelesini GURURLA sürdürmeye devam ediyorlar. Aksiyon dergisi’ne kapak olan Sakaryaspor’un hazin hikayesi ne kadar yürekleri dağlasa da gerçekler aynen kendini hissettirmeye devam ediyor.

TENEKE MUHABBETLER

Sakaryaspor’un iki dönemden beri süregelen kötü gidişatı Sakarya’nın yetkili yetkisiz tüm Spor yorumcularının gündemi haline gelmeye başladı. Örneğin geçen akşam yerel bir televizyon kanalında konuşanlarını  ibretle takip ettim. Aslında yerel kanalları ben hiç izlemiyordum. Nasıl olduysa merak ettim de bir bakayım dedim. İyi ki de izlemişim. Konuşmacılara bakıyorum hiçbirinin Sakaryaspor’la ilgisi alakası yok ama onlardan iyi bilen de yok galiba. Sürekli birbirlerine sallamaktan başka,  Bir oluşumdur tutturmuşlar gidiyor. Verdikleri isimlere bakıyorum hep aynı isimler. Ya arkadaş şöyle geriye dönüp te bir bakmaz mısın Sakaryaspor’u bugünlere getiren isimler kimler diye ? Bir Erdinç, Bir Hakan, Bir Şansal tutturmuşlar gidiyor.” Fi-Yapı konusu ne çabuk unutuldu.? Hele hele Yüksel Çağlar ismi çok enteresan geldi bana. Yorumculara sormak isterim, içinizden hangisi Yüksel Hoca’yı bilir ve tanır ? Hiç hayatınızda bir kere olsun karşı karşıya gelmiş misiniz diye. Bir diğer kanalda da değişik yorumcular. Adam yıllarca yurt dışında kalmış, her nasılsa memleketine dönmüş, aradan yıllar geçmiş, Sakaryaspor’dan bi haber. Ama gel gör ki adam Sakaryaspor’u kurtaran adam havasına girivermiş. Her yerde görüntüsü var. Sanırsın ki “ bilirkişi. “ Programda öyle konuşuyor ki ; sayısız insanı bir anda yanında beklerken bir anda karşısında buluveriyor. “ Maksat Spor Olsun “ kabilinden boş muhabbetler. Bazı konuları bilen ve yıllarca içinde yaşayan biri olarak konuşmaları hayret ve üzüntü ile izliyorum. Ama nafile. Mühür kimdeyse Süleyman Çelebi o.

ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN

Sakaryaspor gün geçtikçe eriyor, insanlar duyarsız. Aman bana dokunmayan yılan bin yaşasın kabilinden olayları uzaktan izlemeyi  tercih ederlerken, meydanı boş bulanlar atıp tutmaya devam ediyorlar. Seversiniz sevmezsiniz bilemem ama taşın altına elini sokmak mecburiyetinde kalan Tatanga Metin’in verdiği mücadeleyi ben alkışlıyorum. Zor günlerde verilen mücadele sadece “ Onur mücadelesidir. “ Metin de bunu yapıyor. Yani birçok insan gibi olaya uzaktan bakmıyor. Bizlerin de yapması gereken üç veya beş elimizden geldiğince kendisine destek olmak. Ama gel gör ki herkes adeta “ Tın “.Bu gelişmeler bizleri ne kadar üzse de işin aslını bilenlerin yardımlarına ihtiyacımızın olduğu bu zor günlerde ne olur meydanı boş bulanlara bırakmayalım. Yoksa bugün böyle, yarın ne olur Allah bilir.

 

 

Yorumlar (0)