07.08.2013, 09:46

Organizasyon Haftası....

İşlerimin yoğunluğundan dolayı bir süre ayrı kaldığım köşeme bu haftadan sonra tekrar kavuşmanın mutluluğu ile bu hafta karasuda yaşanan spor olaylarından ve Amatör kulüplerinden bahsetmek istiyorum.

Önce Yapılan Türkiye Plaj voleybolu karasu etabından bahsetmek istiyorum. İlk defa düzenlenmesine rağmen son derece ciddi hazırlanılmış ve gayet güzel bir organizeyle idare edildi. Şu ana kadar ilçede düzenlenen ve ilçe tanıtımına en büyük katkıyı sağlayan organizasyonlardan biriydi. NtvSpor kanalda reklamın saniyesin dünyalar olduğunu hesaplarsak tam 2 saat boyunca yapılan canlı yayınla karasunun reklamı yapıldı. Katılan ekipler ve organizatörler inşallah memnun olmuşlardır da. Devamlı karasu etabı oynanır.

Gelelim Türkiye plaj futbolu Karasu etabına. Bence her geçen gün futbol takımı kalitesi olarak bir düşme var katılan takımların güç dengeleri bayağı oluşuyor. O yüzden yarı finallere kadar maçların pek çekişmesi ve mücadelesi olmuyor. Bunda da yine benim tespit ettiğim kadarıyla gelen misafir takımlara geçen yıllarda hor davranılması kaliteyi düşürmeye başladı. Bunu yapanlarda yine bizim karasulu sporcularımız. Bu senede bunu başararak olay çıkardılar. Bu gidişle bu turnuvanın karasuda oynanması yavaş yavaş tehlikeye gireceğini düşünüyorum.

Bunları yazarken de olumsuz bir konuya da temas etmeden geçemeyeceğim. Bu müsabakalar oynanırken sahanın yanında bulanan cay bahçesinden gelen müzik sesini kesemediler ve saha içi müzikle cay bahçesi müziği birbirine karışınca ortay çok kötü bir müzik çıktı.

Gelelim Karasu için çok değerli olan ve bu sene karasuyu Bal liginde temsil edecek olan Karasuspor’a  Yeni hocası ve transfer ettiği yeni futbolcularıyla çıktığı ikinci maçında da yenilgi yüzü görmedi. Fakat gol sıkıntısı çektiği açıkça belli oldu. Takımda iyi bir santrafor olmadığı düşüncesindeyim. Yüklemelerden çıktıkları için futbol hakkında fazla bir yoruma girmeyeceğim. İlerdeki günlerde daha iyi analiz yapıp yorumlama şansına sahip olacağım.  Ama kesin olarak söyleyebileceğim bir konu kesinlikle ve kesinlikle bir santrafor alınmalı ve ligler başlamadan takıma edepte edilmeli. Bu yönetim bu kadar parayı harcadıktan sonra bir adam almaya hayır demeyeceklerdir sanıyorum.

Bir cümlede Sakaryaspor için yazmadan geçemiyeceğim. Benim efsanemi bu duruma getirenleri asla bu il affetmez. Sakaryaspor denildiği zaman ayaklar titredi. Şimdi herkes Sakaryaspor’ile eşleşmek istiyor. Bu gidişle ve bu futbolcu topluluğu kesinlikle bu ligden de düşerler. Vah zavallı SAKARYAM:

Tüm Okuyucularımın Ramazan Bayramını Kutlar Sağlık ve Mutluluklar Dilerim

 

 

Yorumlar (0)