26.03.2014, 11:43

Para Değil ! Yürek Kazandı !

 Salı günü Kocaali sentetik çim sahada Bal liginin Sakarya derbisi oynanacaktı. Hava o kadar güzeldi ki tam futbol oynamaya müsaitti.

  Her iki takım acısından da tam altı puanlık bir maçtı. Karasuspor kazanırsa rakibiyle olan puan farkını 7 çıkaracaktı. Adapazarıspor yenerse aradaki farkı 1 indirecekti. Yani stresi yüksek bir maç bizi bekliyordu.

    Maç öncesi Karasuspor Başkanı Yılmaz Ekşi’yle yaptığım konuşmada maç hakkında bilgi almak için ne bekliyorsun dediğimde. Kesinlikle galibiyet bekliyorum. Beraberlik bile bizim işimize yarıyor demesine rağmen takımına o kadar güveniyordu ki kesinlikle bu maçtan galip çıkacağına emindi.

    Tribünlere tıklım tıklım doluydu. Karasu sevdalıları takımlarına sahip çıkmışlardı. Yani futbol için gerekli her şey müsaitti gerisi sahadaki 22 futbolcu ve 3 hakeme kalmıştı.

   Hakemin başlama düdüğüyle Karasusporun öyle bir yüklenişi vardı ki daha ilk 10 dakikada Onur Semih’le 4 mutlak gol pozisyonunu harcadılar. Aslında biraz sakin olsalar ve son vuruşlarını dikkatli kullansalardı daha maçın başında skoru bulup rahatlayacaklardı. Goller kaçınca Adapazarıspor bir ara dengeyi kurar gibi oldu ama Onur’un müthiş füzesi ve Adapazarı kalecisinin yardımıyla golü bulunca ilk yarıyı 1-0 kapattı.

   İkinci yarı başlar başlamaz Adapazarispor skoru eşitlemek için biraz daha canlı ve diri başladı. İlerleyen dakikalarda ortaya büyük usta Serdar çıkarak fizik kurallarını alt üst edercesine vurduğu şutla mükemmel gol atarak durumu 2-0 getirdi. Skor üstünlüğünü eline alan Karasupor bu dakikadan sonra sazı eline alarak istediği şekilde oynamaya başladı. Son dakikalarda son haftaların formsuz futbolcusu olarak görünen Özkan oyuna girdikten sonra ben daha ölmedim dercesine oynaması ve attığı golle durumu 3-0 getirerek maçı noktalamış oldu.

  Başından beri benim söylediğim bir şey vardı. Karasuspor Sakarya takımlarının hepsinden iyi ve bu ligi bu takımların üstünde bitirir diye. Bunu şimdi söylemiyorum. Bakın eski yazılarıma son sıradayken bile yazımda ele almıştım. Hem takım kalitesi olarak iyiler hem de başlarında Yılmaz Ekşi gibi kendilerine inanan başkanları var.

   Birazda Adapazarıspor’dan bahsedelim bütçeleri Sakaryaspor’dan bile fazlaydı istedikleri futbolcuları aldılar ama gelin görün ki her şey futbolcu ve parayla olmuyormuş. Bu iş için futbolcuların yüreklerini ortaya koymaları gerekiyor. Yazık harcanan paralara ve emeklere inşallah bu ders olmuştur da seneye daha temkinli olurlar.

  Kuzey takımları bu sene hemen hemen tüm hedeflerine ulaştılar. Kocaalispor Play off kaldı. Kuzulık Ersoyspor ile Sahil Karadenizspor Süper amatöre çıktılar. Azizyespor ise play off kaldı. Kültürspor ve Kocaali sahilspor son haftalarda kazandıkları maçlar ile ligde kaldılar. Yani fire vermediler tüm takımlarımızın Yönetici ve futbolcularını kutlarım. Play- off taki takımlarımıza başarılar dilerken Karasuspora bu haftaki maçında futbol şansının yanında olması dileğiyle. Mutlu kalın.

 

Yorumlar (0)