28.08.2019, 15:20

Parlak, Yıldız ve Kurt

Evet Yusuf Parlak, Volkan Yıldız ve Recep Kurt. Bu üç isim bu yıl gerçekten de Karasu’muzun sahiline çok renk kattı. Önce plaj futbolu Karasu etabını paşalar gibi düzenlediler. Bu yıl iki etaplı olan zor organizasyondan alınlarının akı ile çıktılar. Bir hafta süren etkinlikte hem sporcuları, hem hakemleri, hem de seyircileri en iyi şekilde ağırladılar. O zaman da kendilerini tebrik etmiştim.

Sonra iki büyük organizasyon daha onların idaresindeydi. Geçtiğimiz hafta sonu Karasu Sahil Park’ta yapılan Sokak Futbolu ve Plaj Voleybolu Turnuvalarından bahsediyorum.

Ortalama 200 sporcunun yarışmacı olduğu bu iki etkinlikte başarıyla görev yapan bu üç isim, bir kez daha gönlümüzde taht kurdu. Öyle kolay değildir böyle etkinlikleri düzenlemek. Çünkü bir şampiyon çıkıyor. Sonuç itibarıyla her iki Turnuva da sorunsuz tamamlandı. Bunu sağlayan Yusuf Parlak, Volkan Yıldız ve Recep Kurt’u kutluyorum.

Gelelim turnuvalara. Plaj Voleybolunda iki, sokak futbolunda ise bir şampiyon çıktı. Haliyle de ödüllerini aldılar. Ödülleri de Belediye Başkanı ile AK Parti İlçe Başkanı verdi. Buraya kadar her şey normal elbette ama benim kafama takılan başka bir soru var. Karasu Belediyesinin bu Turnuvalara ne katkısı oldu? Sadece Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ile Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş’ı gördüm sahalarda. Önce Sokak Futbolu Turnuvasında gösteri maçına çıktılar, sonra ödülleri verdiler. Kısacası sadece kupa ve madalya verdiler. Bu katkı mıdır?

Birazda Karasuspor ve Karasu Aziziyespor’u konuşalım. Bildiğiniz üzere Sarı-Kırmızılı ekibimiz Karasuspor, bir üst ligden küme düştü. Yani bu sezon Süper Amatör Ligde mücadele edecek. Karasu Aziziyespor ise 1nci Amatör Ligde şampiyonluğa ulaştı. Yani o da Süper oldu ve Karasuspor ile aynı heyecana ortak olacak.

Her iki ekibimize de 2019-2020 Futbol Sezonunda başarılar diliyorum. Elbette Karasu’nun iki kulübü daha var Süper Amatörde ancak onlardan halen bir ses çıkmadı. Evet Karasu Yalıspor ile Karasu Güvenspor’dan bahsediyorum. İnşallah lige katılırlar.

Karasuspor yeni sezon hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor. Antrenör Behçet Durak idaresinde çok sıkı çalışan Sarı-Kırmızılı bir yandan da transfer yapıyor. Mesela, geçtiğimiz sezon ara transferde gelen kaleci Ercan ile yeniden anlaşma sağlandı. Bu da Karasuspor’un yeni sezon için kalesini sağlama aldığı anlamına geliyor.

Yeni bir yönetim, yeni bir anlayış ve yeni bir heyecan ile yola çıkan Karasuspor’un hedefinde yeniden Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) çıkmak var. Umarım başarılı olurlar. Liglerin başlamasına yaklaşık 1 buçuk ay gibi bir süre var.

İlimiz Süper Amatör Lig takımları hazırlıklarını tamamlamak üzere. Net olmasa bile duyduğumuz kadarı ile dört yada beş takımımız, ekonomik sebeplerden dolayı lige katılmayacaklarını söylemişler. İnşallah bu doğru

değildir. Evet gerçekten de Ülkemizde çok ciddi bir ekonomik sıkıntı var. Haliyle bu durum kulüplerimizi zor durumda bırakmakta. Allah tüm kulüp Başkan ve yöneticilerine şimdiden kolaylık versin. Şen ve esen kalın.

Yorumlar (0)