31.07.2012, 10:19

Sakaryaspor Demlenmiş Çay Gibi

Yeni sezona mecburiyetlerden dolayı gençlerden kurulu bir kadro ile girmek zorunda kalan Sakaryaspor Birinci etap hazırlık kampı çalışmalarını Rüstemler tesislerinde sürdürüyor. Bu hazırlık kampında futbolculara kondisyon yüklenirken çalışmalardaki tempo da gittikçe yükseliyor. Henüz belirgin bir kadronun oturtulamamış olması aslında Teknik Direktör Murat Bölükbaşı nı pek düşündürmese de bundan sonra yapılacak ikinci etap hazırlık kampında oynanacak özel karşılaşmalarda taşların yerlerine oturtulacağı kanısındayım.

SABIR GÖSTERMEK LAZIM

Her şey bitmiş, transfer zaten açılamıyor, futbolcular panik içerisinde gidecekleri yeni kulüpler peşinde iken gençleştirilmiş yeni kadro da sanki hiçbir şey olmamış gibi sezonu açtı ve çalışmalarını sürdürüyor. Adeta giden gider,  kalan sağlar bizimdi7 dermişçesine hırslı ve azimli bir tempo içerisinde çalışmalarına devam ediyorlar. Göreve yeni gelen sakaryaspor Yönetim kurulu ise çok iyi niyetli insanlardan oluşmuş. Sakaryaspor a bu durumda kimse sahip çıkmaz denildiği bir ortamda Sakaryaspor a bu zor süreçte sahip çıkan yönetimin her türlü dedikodudan uzak kendi işine bakan bir yönetim olması ise  en önemli bir avantajı. Başkan Yaşlıca Sakaryaspor un menfaatlerine uyabilecek en küçük bir ihtimali bile değerlendirmeye çalışıyor. Bu böyle iken de bazı hazımsız ve Sakaryaspor dan nemalanmaları kesilmiş kişiler de hala vurun abalıya statejisine devam etmeye çalışıyorlar.

BU SORUNU FUTBOLCULAR KENDİLERİ ÇÖZECEK

Gün geçtikçe daha önce bir türlü inanamadıkları sakaryaspor luluk ruhuna yavaş yavaş sahip olmaya başlayan futbolcularda çok iyi bir arkadaşlık ortamı mevcut. Öyle veya böyle olsun Teknik direktör bu işi bilsin veya bilmesin ortada var olan bir şey hep yukarıya bakmak. Bu olgu da henüz doğmamış çocuğa don biçmeye çalışan bazı futbol ulemalarının aslında istediği ama telafuz ederken timsahın gözyaşları döktüğü bu takım kesin düşer   düşüncesini bertaraf etmek ve bu düşünceye sahip kişileri yerin dibine batırmaya yeter de artar bile. İnanmak saşarmanın yarısıdır. Bu eskiden de var dı, şimdi de geçerli. İnsan yeterki önünü görsün yeter, gerisi kendiliğinden gelir. Sakaryaspor şu anda yüksek ateşke kaynayan bir yemeği andırıyor. İkinci etap hazırlıkları sonrası ise kısık ateşte demlenmeye geçtiğinde işte beklediğimiz Sakaryaspor buymuş diyebileceğiz. O günler de fazla uzak değil galiba.

BİRAZ ÜZERİNEZ DÜŞÜLÜRSE OLACAK !

Sakaryaspor u Sancaktepe maçında ilk yarıda tutuk, ikinci yarıda ise hareketli gördüm. Bunun aslında birinci nedeni geri dörtlü nün çigi halinde kademeye girmeden oymamayı tercih etmesinden kaynaklandığını sanıyorum Örneğin gol gelmeden bir veya iki dakika önce bu gol pazisyonunun kopyası iki pozisyon daha oldu ve rakip topları kaleci Haruna bıraktılar. . Bu böyle olunca da orta alanda oynayan futbolcular ortada kümelenince ileride oynayan futbolculardan bilhassa Bünyamin tamamen yalnız ve desteksiz kaldı. Cılız bir iki şut denemesi ve ilk yarı sonu. İkinci yarıda oyuna giren Doğan seçgin oyuna hareket getirdi. Sağlı sollu ataklarla hem Berat ali yi, hem de Abdülkadir birçok pozisyona sokmayı başardı. Nitekim goller de böyle pozisyonlardan geldi. Eğer iyi işlenirlerse bu çocuklar büyük futbolcu olacaklar. Yok, biz başka bir şeyler düşünüyoruz diyorlarsa da bizim diyeceğimiz bir şey olmaz her halde.

 

 

 

 
Yorumlar (0)