22.11.2012, 16:14

Sakaryaspor için bir ihtimal daha var

Kaybedecek zaman hiç yok. Bakın yan tarafa, ilk yarıda kalan maçlara ve puan cetveline de görün gerçekleri.

Kaç maçımız kalmış? Hangi takımlarla oynayacağız ve kaç puanımız var? Buna bir de son 2 sırayı alacak takımların küme düşeceğini hesaba katarsak, durumun ne kadar vahim olduğunu görürsünüz.

Kaldı ki ilk yarının son 4 maçından sıfır çekmek gibi bir büyük tehlike de var. Bunun için, son 4 maçtan 12 puan alamasak bile en azından iç saha maçlarını kazanıp, rakip saha maçlarından da en az 1’er puan ile dönmeliyiz. Yani önce iç saha galibiyetleri, sonra da dışarıda yenilmemek şarttır. Daha ilk yarıda havlu attırmasınlar bize.

 

3 FORMÜL HAZIR!

 

Skorsal başarının dışında yönetimsel bir başarı da şart. Bunun yolu da Yeni başkan ve yönetimden geçer ama nasıl, kimlerle?

Bu konuda sizlere 3 ihtimali sunmak istiyorum.

Birincisi, Rizespor modelinden çalınan proje. Yani Rize’deki gibi 53 iş adamından Rize’nin plakası 53 olduğu için) oluşan yeni bir şirketin Sakaryaspor’da da yapılmak istenmesi. Yani 54 iş adamın yer alacağı ve her birinden en az 50’şer bin TL alınacak yepyeni ve bağımsız bir şirket, yepyeni bir başkan ve yönetim kurulu…

İkinci ihtimal, eski futbolculardan oluşan Yeni Yönetim…

Üçüncüsü ise, Vedat Yaşlıca başkanlığında transferi açacak, adam gibi nokta ve kaliteli transfer yapacak bir yönetim.

 

YAŞLICA HAZIR AMA?

 

Rizespor modeli keşke olsa. Şahane olur vallahi. Bana göre de en sağlıklı, mantıklı çıkış yolu budur.

Öyle ya, bu yönetimin gelmesi durumunda, transfer yolu kökünden çözülmüş olur. Kimseye göbek bağımız kalmaz. Bundan sonra da Sakaryalıların yer alacağı isimlerle bu takımı şaha kaldırırız.

Ama eğer bu olmaz ise, o zaman eski futbolcuların istediğini verelim. Gelsinler başkan ve yönetici olsunlar. Teknik heyeti de, transferleri de, gidecekleri de kalacakları da onlar belirlesinler. Verelim tam yetkiyi onlara. Öküz altında buzağı aranmasın. Samimi ve iyi niyetli olunsun. Mecburlar mı adamlar buna? Vermezler muvafakat. Niye iyi niyetleri suistimal edilmek isteniyor ki?

Adamlar ne güzel alacaklarını 1,5 yıllığına öteliyor. Transferin açılmasına izin veriyor. Bizim istediğimiz de bu değil mi? Belki futboldan gelen bir isim Türkiye’de bir ilke imza atacak ve Sakaryaspor’u şaha kaldıracak? Neden olmasın ki?

Eğer ki bu iki oluşum da olmayacak ise, o zaman son ihtimal olarak Vedat Yaşlıca kalıyor ki, 3 büyüklerin bile yapamadığını yapması, onun yapacaklarının teminatıdır.

Yani Vedat Yaşlıca başkanlığında, Sakaryalılardan oluşan, Valilik ve Büyükşehir Belediyesinin destek vereceği bir başka yönetimin oluşması.

Bu ne ile olur? Parayı nakit koyacak isimlerle. Sonrasında yeni transferler için herkesin açılan transfere, ama para verip ama futbolcu alarak destek vermesiyle.

Ama şunu da herkes bilsin: yaşlıca her tür oluşuma her türlü var. Başkanlık da önemli değil onun için yöneticilik de. Dün bunu söyledi, bugün de aynısını söylüyor. Siz niye söylemiyorsunuz ki?

Bir ihtimal daha yok mu?

Var tabi. O da ölmek, yani düşmek…

 

 

Yorumlar (0)