27.06.2014, 16:19

SAKARYASPOR İÇİN TARİHİ BİR GÜN

 Sakaryaspor’un 5 Yıldır süren ve taraftarlarına bu süre içerisinde sıkıntı yaşatan “sakıncalı” süreci bugün Satso’da yapılacak genel kurul ile şimdilik sona ermeye başlayacak. Son haftalarda meydana gelen gelişmelerden her ne kadar haberdar olamasak ta yine de kulislerden edindiğimiz bilgilerle bu gelişmeler hakkında sadece iddia bazında haberdar olabildik. İktidara yakın medya grubundan bazı kişilere fısıldanan kapalı kapılar ardındaki gelişme sonuçları yine bu yerel basın tarafından “ Bakın biz ne dersek o “ Kabilinden böbürlene böbürlene manşetlere taşınmaya başlandı. Oysa bu arkadaşlarımızın aslında hiçbir şeyden haberi yokken, bizatihi Sakaryaspor’a sahip çıkılmasını ve bazı üst düzey yetkililerin bu kangrene bir el atılmasını günbegün köşelerine taşıyan bizim gibi ikinci ( ! ) Sınıf gazeteler olarak kabul edildiğimiz için siyasi olarak yakın kişilere ve bu kişiler kanalıyla da malum ( ! ) Gazetelerin tahmin köşelerine servis edilmeye devam edildi. Buraya kadar her şey iyi de işin aslını pek bildiklerini de sanmıyorum.

KAHRAMANLAR ELİNİ KALDIRSIN

Sakaryaspor Kulüp Başkanı’nın 3 Hafta önce yaptığı basın toplantısında uzun uzun anlattığı şeylerden 3 Hafta sonra bu konudan haberi yokmuşçasına soru olarak bir kez daha soran köşe yazarlarımız ne yazık ki, dünden itibaren “ bu konu bizden sorulur “ edaları ile boy göstermeye başladılar bile.Şimdi adama sormazlar mı fazla değil bundan iki veya üç yıl öncesine kadar Sakaryaspor’la uzaktan yakından ilgimiz yok diyenler bugün bu olaya neden sahip çıkmak zorunda kalmışlardır? Madem bu tür imkanlarınız vardı da üç yıldır Sakaryaspor’u neden yüz üstü süründürmeye devam ettiniz. Sebep hazır ; “Yukarıdan böyle istendi “ savunması bu siyasi bağlamda kulaklara hoş gelebilir. Ancak gerçekten bir analiz yapılırsa sonuçları binlerce Sakarya’lıyı hayrete düşürmez mi ? Zira ortada kalan, maddi sıkıntılar içerisinde sürünen, nerede ise ele güne maskara olan, Futbol Federasyonu tarafından bu nedenlerle de göz ardı edilmeye başlayan Sakaryaspor gerçekten bu günlere gelmemeliydi. Nitekim de öyle oldu ve bundan önce “ Sakaryaspor’u defterden sildim “ diyen Toçoğlu bugün gerek basından ve gerekse çevreden gelen baskılara dayanamadı ve duruma el koymak zorunda kaldı. Şimdi Toçoğlu Sakarya’da bir kahraman olmak üzere. Bakan Hanım ise basından takip ettiğimize göre tüm Sakarya’lıların minnettarlığına mazhar oldu. Ama ortada bir gerçek var ki o da bugün yapılacak genel kurul sonrasında oluşacak muhtemelen bir Selahattin Aydın yönetiminin genel kurul sonrası başlamak zorunda olduğu “ ortalığı süpürmek “ gibi bir zorunluluğu kısa bir zaman içerisinde halletmeye başlayabilecek mi ? Onu zaman gösterecek.

ZAMAN İSTENDİ AMA !

Yapılan çalışmalar sonucunda verilen 5 Milyonluk destek sözüne karşılık 15 Ağustos’a kadar mühlet isteniyor. Bu parasız geçecek süre içerisinde Aydın yönetimi ne yapabilecek, onu da ilerdeki günlerde göreceğiz. Ama yine de ne olursa olsun Sakaryaspor için sevindirici bir gelişme olarak tarihe geçen bu oluşumda emeği geçen Bakan Hanım, Başkan Toçoğlu ve diğerlerine Sakaryaspor’u sevenlerden biri olarak teşekkür etmek zorundayız. Ya daha kötüsü olsaydı ? Şimdi başa gelenlerden bir ders çıkarmanın zamanıdır. Yok Belediye döneminde şöyle olmuş, Belediyeden sonra böyle olmuş muhabbetlerini bırakıp Sadece zaman Sakaryaspor’un nasıl düzlüğe çıkacağının hesaplarını yapma zamanıdır. Kırgınlığın, dargınlığın ortadan kalkması tüm Sakarya’lılar için artık bir mecburiyet halini aldı. Toplantı sonrası gelen müjdeli haberin ardından Şehirde ve sosyal medyada yaşanan “ Bahar havası “ bunun en belirgin örneği olmaktadır. Şimdi sıra herkesin taşın altına elini sokma zamanıdır. “ Kimseye güvenimiz kalmadı “ masalını bırakıp artık gerçeklere dönelim ve elimizden ne geliyorsa zamanıdır. Ne demişler “ bir elin nesi var iki elin sesi var “ Bugünkü genel kurul Tüm Sakarya’lılara hayırlı ve uğurlu olsun.

Yorumlar (2)
Sakaryalı 10 yıl önce
Bunca zamandır Selehattin Aydın'a laf atan kesim. Umarım şuan utanıyordur. Helal olsun başkan! AYDIN bir gelecek geliyor.
Metin doğan 10 yıl önce
sakaryasporun düştüğü şu duruma bakın,çok acı.başkan aydın'ı tebrik ederim,inşallah takımı düzlüğe çıkarır.