26.12.2013, 15:22

Sakaryaspor'un Kurtuluşu

 Sakaryaspor’da yarın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimize gelecek olması nedeniyle yine tarihi bir gün yaşanacak. Çünkü beklenti çok büyük.

Eğer sonuç yine KÖTÜ olursa, yani iş seçim vaadine, politik yalana kalırsa, Başbakan da, AK Parti de, AKP Sakarya Milletvekili Şaban Dişli de, Büyükşehir Belediyesi de, Adapazarı Belediyesi de, özellikle Adapazarı başta olmak üzere Sakarya merkezinde ciddi oy kaybı yaşar.

Çünkü Sakaryaspor taraftarlarını cemaatçiler de ilgilendirmez, başka entrikalar da.

Onlar için de benim için de, Sakaryaspor her şeyin üstünde ve önünde gelir. Sakaryaspor’a kim ki yardım eder ve şu kötü günden kurtarırsa, emin olun bunun geri dönüşü kat ve kat fazla olur. Hele hele Sakaryaspor’u bu sene ligde bıraktırıp önümüzdeki seneden itibaren Süper Lige doğru yol aldırırsa, bu taraftar ortada ne ana muhalefeti bırakır, ne muhalefeti ve ne de cemaati.

Şöyle bir düz mantık yapalım kısaca.

Sakaryaspor’un görünen ve maçlara gelen kaç fanatiği var? Yani tribünleri dolduran Sakaryaspor taraftarı?

Eğer tribün dolarsa 14 bin…

Ben, onların yarısını o veya bu şekilde eledim. Toplamda 5 bin taraftar diyelim. Onların her birinin de ama annesini, ama babasını, ama abisini veya ablasını, ama kardeşini veya arkadaşını birer ikişer yanına aldığını farz edelim. Bu da en az 20 bin oy demek değil mi?

Peki bu 20 bin oy, bir partiye Büyükşehir Belediye Başkanlığına ve Belediye başkanlıklarına etki eder mi? Seçim kazandırır ya da kaybettirir mi?

Bunun yanında bir de o partiden kopacak 20 bin oyu, berideki partiye geleceğini düşünürsek,   40 bin oy anlamına gelir ki, bu da çok ciddi bir oydur.

Onun için bu işi çok ince ve çok ciddi düşünmek lazım. Riske girmeye değmez, maceraya da, kompleks, kibir ve gurura da…

DİŞLİ NE YAPMALI?

Sayın Başbakan’a, Sayın Dişli SORUN DOSYASI ile değil SOMUT DOSYASI ile çıksın.  

Yani hem Maliye ve SSK borcunu kapatmayı, hem transferi açmayı istemesin.

Sadece ve sadece transferi açalım yeter.

Kısa vadede yapılması gereken acil iş budur.

Maliye ve SSK borçları ise sonraya bırakılmalıdır. Kaldı ki tüm takımlar bu sıkıntıyı çekiyor, çözüm bekliyorlar. Hiçbiri ödemiyor bu borcu.

Bu konuda yapılması gereken tek bir iş vardır.

O da alacaklı eski futbolcu ve teknik heyetten, 1,5 yıllık muvafakatname almak değil, kökünden bitirmektir.

Yani toplam 6-7 milyon TL denilen ama bana göre bu kadar olmayan, çünkü peşin para ile en fazla yarısına hatta yarısından daha az bir paraya halletmek.

Ben derim ki;

Eski futbolcu ve teknik heyetten birine 100 bin TL borcumuz mu var? Verme kardeşim hepsini. Yarısına bile biter bu iş. Dolayısıyla transferin açılması dendiği gibi 6-7 milyon TL’ye değil, 2-3 milyon TL’ye bağlanır.

 PARA NASIL MI BULUNUR?

 Misal, yeni stada verilecek isim ile. Ya da Sakaryaspor’un önüne veya arkasına isim yazdırarak. Veya birilerinden sponsor olması istenerek.

Bu yapılsın sonrası kolay.

Çünkü hep federasyonda olan borçlar nedeniyle ne iddiadan, ne de başka bir yerden para alabiliyoruz. Boyna federasyona kesiliyor ya da Maliyeye ki onun için batıyoruz, düşüyoruz.

Tabii ki bu iş transferi açmakla iş bitmiyor. Bunun bir de futbolcu alımı ve özellikle şuan ki kadroya olan paraları ödemek de var.

Hele transferi açacak parayı bulalım da alınacak futbolcuları bizler de dahil herkes birer ikişer birilerinden rica eder, aldırır o futbolcuları. Paralarını da kendileri öder.

Çünkü at değil deve değil. Alınacak futbolcunun bu ligdeki değeri, yarım sezon için taş çatlasın 50, bir sezon için 100 bin TL. Böl 12 aya. Ne yapar? Ayda 10 bin TL ki bunu ilimizde verecek çok kişi var.

Bu yüzden herkes Sayın Başbakan’ın dudağının arasından çıkacak samimi bir emri bekliyor.

PARA VERİN veya YARDIM EDİN. Ya da KURTARIN SAKARYASPORU şeklinde.

Onun içindir ki benim adıma yarın ya Sakarya’nın ve Sakaryasporun kurtuluşudur. Ya da batışı.

Ben yarını bir kurtuluş günü olarak görmek istiyorum ve 21 Haziran olan kurtuluşumuzu da  yarından itibaren 27 Aralık olarak değiştireceğim, değiştireceğiz inşallah.

Yorumlar (1)
Ali 10 yıl önce
sakaryamiza sözde yapilmakta olan yeni stadyumun kapasites 25 bin degil, en az 35 olmasi sart. eyer 25 binlik karasu'ya yetecek kadar satad yapilacaksa hic yapilmasin daha iyi.