12.06.2015, 14:00

Seçim süreçleri !

 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılan genel seçimleri atlattık. Çok şükür sevabı ile günahı ile. Halkımız tercihini yapmış yapacağı kadar.

Hiç kimsenin küsüp kasıp kavurmaya hakkı yok. Kanaatimce en azından ben böyle düşünüyorum. Hiçbir parti için , fanatizmim derecesinde karşı fikirlerden olan vatandaşlarımızı kırmanın da bir anlamı olmaz. Tıpkı 19 Ocak 2015 Sakarya ASKF seçimlerinde olduğu gibi. Sevgili Yılmaz Kuzey’in bu seçimde kendisi ve ekibine oy vermeyen kulüplere küsmediği gibi kolay değil. Rahmetli Başkan Hüseyin Kama ağabeyimizin anısı ve mevkisini , en iyi şekilde temsil ederek.


Dedim ya seçim süreçleri başladı diye. Biz spor adamlarının seçimi , öyle siyasilerdeki gibi olmaz. Sevgi ve dostluğun en üst seviyeler ulaştığı spora olan sevgimizi , herhangi bir maç için gittiğimiz kentlerde yeni tanıştığımız dostlarımız ile yaşarız . Bu yüzdendir ki Temmuz ayında yapılacak Sakarya ASKF seçimleri , dostluğun ve sporun birleştirici gücü olarak yansıyacaktır.


Malum 19 Ocak Salı günü yapılan Olağanüstü Kongrede , 4 aday başkanlık yarışı yaparken , her zaman olduğu gibi bir kişinin yönetim kurulu kazandı seçimi. Bu da yaklaşık 15 yıldır merhum Hüseyin Kama ağabeyimizin yönetiminde yer alan Yılmaz Kuzey her türlü siyasi girişimlere rağmen , adam gibi yönetim sunarak delegelerine Olağanüstü Kongreyi kazananı oldu.

Kısacası Temmuz ayında yapılacak olağan kongrede , Kuzey tekrar aday olacak. Dediğim gibi yönetimi de , kendisi gibi adam gibi adamlardan oluşan isimlerden oluşacak. Ne diyelim şimdiden hayırlı olsun kendisine. Ancak geçtiğimiz Ocak ayında aday olanlara haksızlık etmemek lazım. Bir şekilde onlarda sporun içinde yer alan arkadaşlar. Mutlaka belki tekrardan aday olabilirler. Ama şartlar ne olursa olsun , sporun içine siyaset ve hatır gönül işlerini sokmadan , aday olmaları kendilerini seçimde daha iyi tanıtmalarında yardımcı olur ve delegelerin teveccühünü alırlar “diye düşünmekteyim. Ben yinede Yılmaz Kuzey ve ekibine , şimdiden başarılar diliyorum. 
Yorumlar (0)