23.07.2020, 17:21

Sevdamız baki, siz yoksunuz

     Canım ülkem Türkiye’de yüzlerce kulüp var. Forma rengi Yeşil-Siyah. Amatör yada profesyonel.

     Bizim içinse tek sevda var. O da sevdamız Sakaryaspor. İşte bunu tüm Dünya anladı ancak o maça çıkan 11 kişi anlayamadı. Evet Antalya’daki Play-Off maçında bahsediyorum. Evet 3 aydır idman yapan Sakaryaspor’un, 5 gün önce bir araya gelen Ankara Demirspor’a 2-1 yenildiği maçtan bahsediyorum.

     Ey futbolcu kardeşlerim. Maalesef siz bu formanın kutsallığının farkında olamadınız. Antalya’da, Ankara Demirspor karşısında sergilediğiniz futbol, bana göre sadece futbol taklidiydi.

     Tekrar söylüyorum, biz Sakaryalıyız ve Sakaryaspor’luyuz. Ölümüne kadar renklere sevdalıyız. Deplasmanlara giderken şehitler verdik. Bu formanın size 10 gömlek büyük geldiğini görmek içimizi çok acıttı. Milyonlarca Sakaryaspor sevdalısına göstermiş olduğunuz futbol akla mantığa sığmıyor.

     Sayın futbolcu kardeşlerim siz, siz olun sakın unutmayın, sizler gelip geçicisiniz ama bizim sevdamız hep baki kalacak

     Evet 2019-2020 Futbol Sezonu acı bir şekilde bitti. Hayallerimiz yine suya düştü. Biz yeni umutlarla yeniden yola çıkacağız. Bu kez inşallah daha inanan oyunculardan oluşan bir kadro kurulur. Siz futbolcular inşallah önümüze çıkmazsınız.

     Lütfen yeni umutlarımızın önünden de, gönlümüzden de gidin artık. Bizler tarihimizde ne futbolcular gördük. Hatırlatma babında birkaçını yazayım; Engin İpekoğlu, Nezihi Tosuncuk, Oğuz Çetin, Turan Sofuoğlu, Aykut Kocaman, Aykut Yiğit ve daha birçok gönlü güzel insan geçti Sakaryaspor nehrinden.

     Onlar Yeşil-Siyahlı formayı giyerlerken dişe diş mücadele verdiler. Paranın rengi değil, formanın rengiydi onlar için geçerli olan. Terleri ile ıslattılar o formaları. Yürekleri yanmadan çıkmadılar sahaya. Siz ise daha maça başlamadan 1-0 mağluptunuz. Bunu tüm Dünya yüzünüzden gördü. Yazıklar olsun hepinize.

     Birde o sevdasın peşinden koşan Tatangalar var ya, asla ve asla sizlerin o maçtaki acizliğinizi unutmayacaklar. Dua edin ki Korona belası var başımızda. Yoksa siz Sakaryaspor’u değil, biz sizi rezil etmesini bilirdik Dünya’ya. Çok öfkeliyim çok. Daha ileriye gitmeden susuyorum. Şen ve esen kalın. Nokta.

---

 

Yorumlar (1)
İslam ARSLANOĞLU 4 yıl önce
Bu ne saçma sapan bir yazı böyle bu futbolcular Türkiye'nin dört bir yanından sakaryasporda oynamaya gelmiş niçin tabiki para için ekmekleri gelecekleri için forma aşkından bahsediyorsun bu topçular için forma renginin ne önemi var sen onlara iyi futbol oynamayı anlat sen girmişim şehitlere gazilere futbolcu oyunu taraftar gibi görmez görüyormuş gibi davranır