23.06.2020, 12:45

Sevdamızdır Karasuspor

     O bir Karasu ve Karasuspor sevdalısıdır. Kendisini yıllardır tanıyorum. Ta futbolculuğundan beri. Yeri geldi takımına malzemecilik, yeri geldi şoförlük yaptı. Hem de kendisi de futbolcuyken.

     Kısacası bugüne kadar gerek futbolculuğu, gerekse yöneticiliği ile yani Başkanlığı döneminde her zaman kendini maddi manevi adadı Karasuspor’a.

     Sarı-Kırmızılı renkler için çırpındı durdu. Unutmadan söyleyeyim; şu an Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda (SASKF) Başkan Vekili. Yani ilimiz amatör futbolu için de mücadele ediyor.

     Evet anladığınız üzere Hasan Özkan’dan (Namı değer kayış Hasan) bahsediyorum. Zaman zaman aramıza kara kedi girse de tartışmalarımız hep Karasuspor için olmuştur. Birbirimizi çok severiz.

     21 Haziran Pazar günü kendisiyle bir söyleşi yaptım. Elbette tek konumuz futbol ve Karasuspor’du.

     Şu üç buçuk aylık Covit 19 arasında futbolu çok özlediğini anlattı. Tabi bu sezon Sarı-Kırmızılı ekibin virüs öncesi yakaladığı başarıyı da masaya yatırdık, yeni yönetimin yaptıklarını da. İlçemizde spor adına ne varsa enine boyuna konuştuk. Çok güzel sohbet geçti aramızda.

     Hasan Özkan’ın şu sözleri önemli. Noktasına, virgülüne dokunmadan yayınlayayım; “Bu zor günlerde hepimiz takımımıza sahip çıkmalıyız. Şu anki yönetim gerçekten de çok güzel işler yaptı. Yapmaya da devam ediyor. Önemli olan bundan sonrası. Öyle zannediyorum ki Play-Off maçları oynanacak ve Karasuspor mutlaka ve mutlaka hak ettiği yere yükselecektir. Benim yönetime, taraftarımıza ve daha önemlisi formamızı terleten futbolcularımıza güvenim sonsuz. Karasuspor sezon sonunda hak ettiği lige yine yeniden geri dönecektir. Bilindiği gibi ülkemizde gerçekten de ekonomik sıkıntı var. Özellikle futbol kulüpleri zor birn süreçten geçiyor. Yöneticiler cebinden harcıyor. Büyük bir özveri ile çalışmaktalar. İnşallah sezon sonunda bunun karşılığını şampiyonluk olarak alırlar. Tekrar söylüyorum bu pandemi döneminde işlerini layıkıyla yapıyorlar. Allah kolaylık versin.”

     Evet sevgili eski Başkan hasan Özkan bu ifadeleri kullandı. Kendisine katılmamak mümkün değil. Bir Karasulu olarak Karasuspor’a sahip çıkmanın tam vakti olduğunu biliyorum. Bu konuda herkesin üzerine düşeni yapacağından eminim. Şen ve esen kalın.

---

Yorumlar (0)