11.12.2013, 12:13

Tedbir kime karşı alındı

Sapancagençlik- As Akyazıspor

Pazar günü Sapanca stadında Sapancagençlikspor- As Akyazıspor maçını izledim. Sahaya girmek için kapıya geldiğimde Polis’in soyunma odaları kesimindeki kapıda çifte barikatını gördüm. Seyirci kapısından girişte ise yine Polis tarafından elle yapılan üst arama vardı. Hadi bunlar tamam diyelim. Güvenlik tedbirleri diyelim. Ve sorumuzu soralım.


Bu kadar yoğun tedbir kime karşı alındı?

Maça Akyazılı taraftarların alınmayacakları ve bu nedenle hiçbir Akyazı’lının Sapanca’ya  gelmeyeceği biliniyordu. Öyle de oldu. O zaman geriye kalan tüm bu tedbirlerin, barikatların ve üst aramaların Sapanca taraftarlarına karşı yapıldığı açıkça ortada. Yani Dünyada görülmemiş bir uygulama, sadece  Sapancalı taraftarların girdiği maçta takımlarına her hangi bir saldırı yada başka eylem yapılmasın diyemi bütün bunlar. Sapanca’lılar adına benim bu konuya itirazım var. Bu görüntü hiçmi hiç yakışmadı.


Yıldırımspor -  Altınderespor

Cumartesi günü Yıldırımspor – Altınderespor maçındayız. Altınderespor 2 kez öne geçmiş. Maçta 83. Dakika durum 1-2. Ceza alanı içinde  bir elle oynama ve Yıldırımspor Penaltı kazanıyor. Buraya kadar her şey normal. Tabiiki anında itirazlar başlıyor ve giderek büyüyor.Polis’ler sahada. Hakem bir Kırmızı kart çıkarıyor. Hadi buna da normal diyelim.Ancak tam bu arada duyduklarımız kanımızı donduruyor. Tribünde Altınderespor yöneticisi veya yakın taraftarı (tam anlayamadık) Penaltıyı atacak Volkan’a sesleniyor. “ Atma ,topu dışarı at,küme düşecez, Gol atma. “ takımın antrenörü Volkanın yanına kadar geliyor ve boynuna sarılarak “ atarsan adam değilsin, dışarı at “ diyor. Volkan  Top’u filelere yolluyor ve hem kendini hemde takımını Şike yolunda temize çıkarıyor. Bu anlattıkların harfi harfine  böyle oldu. Hele o kargaşada edilen küfürler Sakarya amatör futbolunun bir başka yüzü. Utandık.


SAÜ Bayanları

Sakarya Üniversitesi(SAÜ) spor kulübü Basketbol takımı Harranspor’u yenerken fazla zorlanmadı. Potanın Sultanları  nasılsa yeneriz havasında oynadılar ve yendilerde. BİZİM SAKARYA olarak ısrarla üzerinde durduğumuz ve destek konularındaki yazılarımız tesirini gösterdi ve SAܒnün çok değerli rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas hocamız bu maçta Şeref Tribününde yerini alarak en büyük manevi desteğini gösterdi. Devre arasında Rektör Elmas ile takımın desteği konusunda ayak üstü konuşmamız oldu, Nesimi Yalvarıcı Hocamızda yanımızda idi. Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas konuşmanın bir yerinde “ SAÜ çok güçlüdür. Destek yada başka bir durumda gereğini yapar.  Yapamayan çeksin gitsin “ şeklinde söz söyledi. Artık Nesimi Hoca bu mesajı malum zata iletir diye düşünüyorum.


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Erkek Basketbol takımı tam gaz Full çekerek gidiyor. Tebrikler.Her başladıkları maçın sonucu öncedern belli. Tebrikler Ali Burgul,Tebrikler Cevat Yaralı ve 12 Dev adam

Yorumlar (0)