17.05.2013, 17:55

Tek Gerçek Yeni Hendek

Sakaryaspor’un küme düşeceğinin resmileşeceği maça isabet eden güne geldi. Yeni Hendek Voleybol takımının Küçükler Türkiye Şampiyonası final mücadelesi. Lütfü Yaman’da Pazar günü mükemmel bir mücadele ortaya koydu kızlarımız. Küçükler branşında mücadele eden kızlar komşu Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’u uzatma setinde yenerek final grubunda oynamaya hak kazandılar. Evimizde oynadığımız maçta Kocaeli takımın daha çok seyirciye sahip olduğu göze çarptı. Dedik ya herkes Sakaryaspor’un maçındaydı diye. Sakaryaspor’un maçı oynanmasıydı dolar mıydı acaba o salon. Sakarya seyircisi ilgi gösterir miydi voleybol maçına. Kim bilir… Kendi yurdunda yalnız kaldı Yeni Hendek. Turnuvaya katılan diğer takımlar da nedense desteğini konuk ekipten yana kullandı. Ama Yeni Hendekli kızlar yalnızlığa kafa tuttular. Aslanlar gibi mücadele ederek fizik olarak çok üstün görünen rakibini alaşağı ettiler. Tüm salona kendilerini alkışlattılar. İş boyda posta değil, iş yürekte dedi kızlarımız. Nefes kesen mücadeleyi Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Salih Koşu ve Voleybol İl Temsilcisi Fethi Ayav’la yan yana izledik. Ayav final maçına gereken önem vererek bir şampiyonanın daha altından başarıyla kalkmasını bildi. Ayav, bir şekilde bir şampiyonayı daha hatasız tamamladı. Kızlarımız sayı kazandıkça Salih Bey’in ise içten içe sevindiğini gözlemledim. Biz bile heyecandan yerimizde duramazken Salih Koşu soğukkanlı bir şekilde izledi müsabakayı. Maç sonunda kızlarımızla bir de hatıra fotoğrafı çektiren Koşu, onlarla bu mutluluğu paylaştı.

***

Keşke bu manevi paylaşımlar katlanarak büyüse. Küçükler, Gençler ve Yıldızlar kategorisinde üç koldan ilerleyen Yeni Hendek 3. Lig’den daha yukarılara tırmansa. Sakarya’nın ism isporda zirvelere taşınsa. Hentbolda Büyükşehir Belediyesi’nin başarısının dışında, Sakaryaspor’un küme düşmesi, Adapazarıspor’un BAL’da hüsranı, Sakarya Üniversitesi’nin Basketbol takımının 7. olup Play-Off şansını kaçırması, Bosna Sancak takımının Deplasmanlı Voleybol Ligi’nde Kocaelili takımlar arasında kalarak Play-Off oynama şansını yitirmesi… Hepsi maalesef sporumuzdaki kara tabloyu oluşturdu. Bu kara tabloda yüzleri güldüren sadece Yeni Hendek voleybol takımı oldu. Onların yaşattığı mutluluklar sporumuzun üstüne çöken kara bulutlar arasından doğan ve yürekleri ısıtan yaz güneşi gibiydi.

***

Yeni Hendek göğsümüzü kabartmaya devam edecek eminim. Eskişehir, Ayvalık ve İstanbul’da İdris Demir’in öğrencileri üç koldan mücadele devam edecek. Her yanı başarı ve tecrübeyle dopdolu olan takımımızın antrenörü İdris Demir önceki günkü maçta bir kez daha tecrübesini konuşturdu. Genç yaşına sığdırdığı inanılmaz maç performansı farkını gösterdi. Uzatma setindeki duruşu, soğukkanlılığı ve taktikleri bunun en belirgin göstergesi oldu. Bazı basın mensupları bile farkın kapanmayacağını dile getirirken İdris Hoca’ya inancımı yitirmediğimi orada da ifade ettim. İdris hoca ne farklar kapattı, bunu da kapatacaktır dedim. Aldığı molalar ve verdiği taktikle bir anda maçın seyri değiştiren başarılı antrenör giden maç getirdi. Kızlar son sayıyı alıp maçı kazanmanın sevinci yaşarken sporcularına o pozisyonun en iyi en doğru nasıl olacağını anlatıyordu, anlatıyordu ama dinler o anda hocayı. Kızlar şampiyonluğu kutluyordu. Tebrikler İdris Hoca. Bize mükemmel bir maç izlettin. Göğsümüzü kabarttın. Senin gibi bir spor adamına sahip olduğumuz için Adapazarı adına büyük bir şans olduğunun bir kez daha altını çiziyorum. Fakat, yeterince yararlanabiliyor muyuz diye sormadan edemiyorum. Sağol İdris Hoca, sağol Halit Hoca. Teşekkürler Başkan Ali İnci, Halit Evin. Teşekkürler kızlar. Teşekkürler Yeni Hendek. Siz Sakarya’nın tek tesellisi, tek başarısı ve tek gerçeği oldunuz.

Yorumlar (0)