02.04.2013, 14:35

Temiz Futbol İstiyoruz...

Geçen haftaki yazımda kuzeydeki takımların durumları hakkında bir tespitte bulunmuştum. Bu tespitler doğrultusunda

Karasuspor rakibi Demirspor’u eksik kadrosuna rağmen 2-0 gibi net bir skorla geçerek grubunu birinci bitirdi ve haftalar önce garantilediği play off grubuna adımını atmış oldu. Her iki takımda play-off mücadelesi yapacaklar olması sebebiyle maçı biraz dikkatli izledim.  Bal ligi maçlarını da seyretme fırsatı bulduğum için değerlendirmemi ona göre yapacağım. Doksan dakika boyunca futbol adına pek bir şey göremedim. Her iki takımda ne oynadığını bilmeden bireysel adamlarla sonuca gitmek istediler. Defanstan oyun kurup hiçbir atağa çıkmadılar. Gelen top şişirilip ileri gönderiliyor. Forvetteki arkadaşlar yakalayıp becerileriyle bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Her iki takımada bu oynadıkları futbol Play off’ ta yetmez gibime geliyor.

Aziziyespor son maçını alsa bile rakipleri kaybetmediği için seneye birinci amatör kümede mücadele etmek zorunda kalacaklar.

Sahil Karadenizspor’da rakibi farklı yenerek liderin peşini bırakmıyor. Her şey bu hafta oynanacak Kalaycıspor maçında belli olacak gibime geliyor.

Kuzuluk Ersoy spor ise rakibini yenerek kümede kalma umudunu son haftalara taşımayı bildi. Rakiplerinin puan kaybedip kendisinin kazanması halinde ligde kalabilecekler.

Takımlarımız hakkında bilgileri verdikten sonra. Son haftalardaki olaylar ve neticeler hakkında bir şeyler yazmak istiyorum.

Liderliğini garantileyen takımlar ve orta sıralardaki takımların yaptıkları maçlarda çok ilginç sonuçlar alınıyor. Kimsede çıkıp arkadaş bu sonuçlar niye böyle oluyor diye irdelemiyor. Hatta daha ileriye gidip bir çoğu genç takımlarıyla sahaya çıkmaya başladılar. Bu sene bence şampiyon olanda hakkıyla olmayacak. Kümeden düşende hakkıyla düşmeyecek Temiz futbol diyoruz ama temiz futbol en alt liglerinde yoksa daha ne bekliyoruz ki.

Sakarya amatörü bununla da kalsa iyi son haftalarda artık ulusal televizyonlarda boy göstermeye başladık her hafta bir ilçede olay oluyor. Hakemler dövülüyor, futbolcular mahsur kalıyor. Takımlarımız can güvenliği yok diye maçlara çıkmıyor. Sayın Kama ne oluyor Sakarya Amatörüne her yıl geriye gidiyoruz. Sakarya sporumuz düştü. Adapazarıspor trilyon harcamasına rağmen şampiyon olamadı. Akyazı kendi halinde oynuyor. Kocaalispor çıktığı gibi düştü. Artık seyredenler oynanan futboldan zevk almaz oldular. Liglerde çok takım var maddiyatsızlıktan çoğu takım kuramıyor. Bence takım sayılarını azalt futbola biraz kalite ve heyecan gelsin.  Play –off maçında Karasuspor Başarılar diler futbol şanslarının yanlarında olmasını temenni ederim.

 

Yorumlar (0)