28.01.2015, 16:40

Umudum Var Yarınlara

 Bölgesel Amatör Lig (BAL 10ncu Grupta İkinci devreye başlarken , Karasuspor’un kaybettiği puan ilk iki maça göre 17 Puan.

Dile kolay Karasuspor’un yenildiği maçlar dışında , rakiplerinin de kaybettikleri puanlar göz önüne aldığımızda , gerçektende objektif bakınca bu durum Karasuspor adına üzücü. Ama fazla kaybettiğimiz pek bir şey olmadığını düşünmekteyim. Hele Pazartesi günü seyrettiğim Düzcespor-Serdivanspor maçından sonra , hani derler ya İl takımı Düzcespor için , gördüm ki bu grupta en iyisi biziz.

Ne yazık ki son 8 maça baktığımızda futbol mücadelemiz var. Ama futbolun verdiği görsel futbol güzelliği yok işte. Bu görsellik anlamında göz zevkimize hoş gelecek puanlar alamayınca puan cetvelinde 7’nci sıraya kadar düşmesini becerdik.

 Aslında bu hafta çok ümitli idik, Sultangazispor maçı için. Belki de telafi maçımız olabilirdi. Ama olmadı. Sultangazi Cebeci stadında Pazar günü oynadığımız maç olmak ya da olmamak maçı gibiydi. Ama olamadık bir türlü. Stad olarak mükemmel bir Sentetik sahası , inanın doğal çim gibi.  Taraftar desen 10 numara. Ama haliyle takımına destek süper. Ufak-tefek sıkıntılar yaşanmadı değil. Ancak şuna inanıyorum ki , hasbel kader son dakikalarda topumuz direkten dönmeyip gol olsa idi. Sahada ya da tribünlerden gelecek gazabı düşünmek bile istemiyorum.

Ya sonrası malum. Sultangazispor başkanı Osman Gazi galip gelmenin verdiği çoşku ile Karasuspor’u maç sonrası yemeğe davet etmesi , aslında incelik gibi gözükse de inanın bana göre “yapmacık “bir davranış idi.

Yemin ediyorum o statdan berabere bile kalmış olsaydık, namerdim çıkma şansımız çok zor olurdu. Gözlemlerim bu yönde tabi. Maç öncesi Karasuspor  ve Başkan Yılmaz Ekşi’ye nazik ve nezaket davranışlarının altında çok büyük bir kin vardı , ilk maçın öfkesi ile. 

Dediğim gibi biz futbol olarak beceremedik puan almasını. 25 Ocak Pazar günü Sultangazi Cebeci stadında oynadığımız 90 dakikanın ilk devresini mücadelesi , bol direnişi sağlam bir Karasuspor izledik. Defansımız adeta “Çanakkale geçilmez “dercesine ilk 45 dakikayı 0-0 tamamladı.

İkinci 45 dakikada , futbol olarak daha iyi oynayan bir Sultangazi izledik. Nitekim dakikalar 57’yi gösterdiği zamanda , Ömer Faruk , ilk golünü atarak gazi üstünlüğünü gösterdi. Aradan 8 dakika geçmeden 2nci gole imza atan Ömer Faruk , golcü kimliğini gösterirken , elbette Karasuspor Cebeci sahasında ölü gibi değildi. Saha içinde olanları yakınen duyan biri olarak Sultangazispor futbolcuları defansımıza ve kalecimize bir sporcuya yakışmayacak , galiz küfürler ederek futbolcularımızı sindirmeye çalıştılar. Bu sırada da dirilen bir Karasuspor gördüler karşılarında.

Yapılan değişiklikler sonunda , daha diri daha kazanma arzusunda olan Sarı-Kırmızılı ekibimiz , son 15 dakikayı adeta ev sahibi ekibini kendi sahasına hapsederek oynadı. Dakikalar 80’i gösterdiğinde futbolun karşılığını Mert’in güzel golü ile aldık. Durum 2-1 olunca ev sahibi ekibin defans oyuncuları , tüm çirkefliklerini sürdürmeye devam ettiler.

Kazandığımız bir firikik , kalecinin son anda tokatlaması ile kornere gitti. Son dakikalarda kazandığımız bir serbest vuruşla , top direkten döndü. Yemin ediyorum iyi ki döndü , yoksa o staddan nasıl çıkacağımız belli değil idi. Malum sonrası orta sahada  kaptırdığımız kalemizde gol olunca , maçın Bursa bölgesi hakemi Engin Akar tarafından 90 dakikanın bitiş düdüğü geldi. Bized e sahadan rahatça çıkmak düştü.

Dediğim gibi o saha ve seyirci önünde maç kazanan takımlara “Allah kolaylık versin” Ama şunu da belirtmek isterim. Rakiplerimizin kaybettikleri puanlara bakınca , kaybettiğimiz bir şey yok gibi. Tıpkı gecenin en siyahında ışık tutan bir sihirli değnek misali. Önümüzdeki hafatalara bakarak yürümek lazım. Bu yolda umutsuz asla yaşanmaz.  Karasuspor umudunu yitirmeden devam kalan 11 haftaya. Şen ve esen kalın

Yorumlar (2)
düzce81 9 yıl önce
ahmet bey iyi bir karasuspor sevdalısınız belli yorumlarınızı sürekli takip ediyorum ancak bazen yanıldığınızı hatırlatmak isterim sultangazi maçını stadta bizzat izledim karasu hiç top oynamıyor hep dan dun ve çanakkale geçilmezi oynadılar zaten düzcesporu düzcede yendiğindede aynı oynamıştı sultangazide o kadar iyi deyil düzcesporla ilgili görüşünüze katılmıyorum evet çok iyi oynamıyorlar belki ancak her maç daha fazla efor sarfediyor mücadele ediyorlar ve kütahya veya düzcespor şam.olacaktır
grkm 9 yıl önce
karasuspor'un veya serdivanspor'un tek dezavantajı , iyi paralar harcayan 2 il takımıyla aynı grupta olmasıdır.
serdivan-düzce maçını izlemiştim. ne yaptığını bilen bir düzce vardı. ama skor 3-0 serdivan lehineydi.

serdivan'da takım savunmasını karasu'dan iyi yapıyor. karasu baraja kalmamak için mücadele edecektir bundan sonra.