27.03.2019, 11:23

Umutsuz vaka.

Hatırlar mısın bilmem,
Yıllar geçti üstünden,
Yağmurlu bir akşamdı,
Söyledim sevgimi ben.

Belki yağmurdu bilmem,
Süzülen gözlerinden,
Utanmış kızarmıştın,
Kaçmıştın gözlerimden.

Yarınlar yarınlar bizim demiştin,
Yarınlar yarınlar bizim demiştin,

Yazık oldu yarınlara,
Avunurum anılarla,
Hani nerde ümitlerim,
Hepsi sanki bir rüya.

Hani biz bir bütündük
Su ile toprak gibi,
Döküldük dile düştük,
Bir solmuş yaprak gibi.

Tanrıdan dileğim bu,
Sevenler sevilenler,
Yarını bekleyenler,
Olmasın bizim gibi.

Yarınlar yarınlar bizim demiştin,
Yarınlar yarınlar bizim demiştin,

Yazık oldu yarınlara,
Avunurum anılarla,
Hani nerde ümitlerim,
Hepsi sanki bir rüya.

     Evet maalesef bir yıllık futbol sezonunda rüyamız yani hayal ettiklerimiz bitmek üzere. Dile kolay 26 haftalık Spor Toto Bölgesel Amatör Lig (BAL) serüvenimizin son üç maçı geldi çattı. Geride kalan 23 haftada istediğimiz başarıyı elde edememenin üzüntüsü içindeyiz. Evet tahmin ettiğiniz üzere Karasuspor’dan bahsediyorum.

     Başarısızlık, omuzlarımızda yük olmaktan başka manevi olarak ta çok ağır. Kalan 3 haftada artık kurtarmamız çok zor. Artık sözlerimiz kısıtlı. Karasuspor ve Karasu olarak inşallah o yükün altında ezildikten sonra çabuk toparlanırız.

      Karasuspor olarak ayağa kalkarken inşallah hesabımızı düzgün yaparız. Karasu ve Karasuspor’un büyüklüğünü inşallah aklımızdan çıkarmayız. Şimdilik diyeceklerim bu kadar.

     24 Mart Pazar günü 1877 Alemdağspor deplasmanında oynadığımız maçta yitirdiğimiz umutlarımızdan çok, yapamadıklarımız aklımızda kaldı. Yıllardır bu spor camiasının içindeyim ve nasıl olurda Karasuspor olarak küme düşmeme mücadelesinin içindeyiz kendi kendime soruyorum hep. Çünkü limanı var, sahili var. Birçok fabrikası var. Nasıl oluyor da bu takım küme düşmemeye oynuyor.

     Maça şöyle bir dönecek olursak, 1-0 kazanan 1877 Alemdağspor, nasıl olur da liderlik koltuğunda oturur. Bu futbolla bence ilk üçe girmesi bile zor ama tablo ortada. Ya biz futbolu bilmiyoruz, ya da onlardaki spor camiasının kulisleri çok iyi çalışıyor.  

     Bence Sakarya olarak bizlerin Türk futbol camiasında hiç yeri yok. Yani sevilmiyoruz.

     Bunun en canlı örneklerinden bir diğeri Sakaryaspor. Haftalardır lider olduğumuz İkinci Lig Beyaz Grupta şu anda “Play-Off’a kalır mıyız?” diye konuşuyoruz.

     Üzerimizdeki futbol basiretsizliğinin üzerine bir de hakemler tarafından doğranmamız, bence istenmediğimizin ispatı.

     Bu sadece Karasuspor ve Sakaryaspor için geçerli değil. İçeride birbirimizi yediğimizin ispatları arasında Hendekspor da bulunuyor.

     Bakın geçen hafta Beylerbeyispor’u ağırlayan Hendekspor’un maçına. Yahu arkadaş sen lidersin. Biliyorsun ki Play-Off’a sadece grup liderleri çıkıyor. Sahanda nasıl olur da alt sıralardaki Beylerbeyispor’a puan kaptırırsın. Hem de 2-0 öndeyken. Bunun izahını kim yapacak bana?

     Yeni oluşumdu, harika kadroydu, futbola bakı açısının değişmesiydi derken en güvendiğimiz Hendekspor bile bunu yapıyorsa, vah Sakarya’mın haline. 

     Ne desem, ne yazsam bilemiyorum. Kızgınım. Sakarya futbolu gerçekten çöküş yaşamakta. Karasuspor’dan başlayıp, Sakaryaspor ile devam edip, Hendekspor ile tamamladığım bu yazımda bunu anlatmak istedim. Kulüp Başkanlarının ya da yöneticilerinin kendi egolarını tatmin etmeye çalışmalarını üzülerek izliyorum.

     Bunun sorumlusu kim bilmiyorum ama Kulüplerin yöneticilerinden başlar, Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun (SASKF) yetkililerinden devam ederim de neyse. Hele şu seçim bitsin. Şen ve esen kalın.

---

Yorumlar (0)