20.06.2019, 11:56

Bu sene farklı olacak.

Bugüne kadar sık sık yazmıştım ‘ilçemiz Karasu, sporu çok seviyor’ diye.

     İlçemiz Karasu’nun gençleri, hemen hemen her branşta boy göstermekte. Gerek okul sporlarında olsun, gerekse kulüpler bazında ilçemizi en iyi şekilde temsil ediyorlar. İnanın hangi başarıyı anlatsam yetersiz kalır. O yüzden ‘bu sene farklı olacak” diyorum. Belki de son günlerin sloganı gibi ‘her şey güzel olacak’ diye düşünüyorum.

     Bir başka konuya daha değinmek isterim, bildiğiniz üzere birkaç hafta önce tam 18 yıldır ilçemiz Karasu’da düzenlenen Türkiye Plaj Futbolu Liginin Karasu etabının, bu yıl tehlikede olduğunu yazmıştım. Bunu da Karasu Belediyesinin yeni Başkanı İshak Sarı’nın sorduğum soruya verdiği cevaba bağlamıştım. 

     Kısacası Karasu Belediyesinin ekonomik sıkıntılar nedeniyle Karasu etabını askıya alacağını düşünmüş ve üzüntümü dile getirmiştim ama öyle olmadı. Spora gönül vermiş genç kardeşlerimizin girişimleri sonuç verdi. Karasuspor’un yeni kulüp başkanı Mehmet Akbaş, Kültürspor’un eski başkanı Recep Kurt, yıllardır spor camiasına hizmet veren Yusuf Parlak ve Volkan Yıldız kardeşlerimin çabaları sonrası, plaj futbolu yeniden hayat bulacak. İnanıyorum ki bu sene bu güzel organizasyon çok farklı olacak.

     Karasuspor’un yeni başkanı Mehmet Akbaş bu konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “Karasu Belediyemizin ‘ekonomik imkanlar nedeniyle bu yılki etabı yapamayacağız’ demesi bizler alternatif olmaya yöneltti. Bu nedenle Belediyemiz ile birlikte koordineli bir şekilde plaj futbolu organizasyonunu düzenlemeye karar verdik. Hemen bir tertip komitesi kurarak elimizi taşın altına koyduk. Aslında öyle sanıldığı kadar maliyeti yüksek olan bir organizasyon değil. İkinci bir B planımız var. Çok şükür sporu seven dostlarımız ve iş adamlarımız bizim yanımızda. Kendilerine ‘bize sponsor olur musunuz?’ diye gittiğimizde çok şükür elimiz boş dönmedik. Bizlere bu konuda her zaman maddi manevi yardıma hazır olduklarını söylediler. Bu durum elbette elimizi biraz daha fazla güçlendirdi. Böylece plaj futbolu Karasu etabını Karasu Belediyesi ve Karasuspor olarak üstlendik. İnşallah bu organizasyonun üstesinden anlımızın akı ile çıkarız”. Ben Mehmet Akbaş ve gönüllü yürekten inanıyorum.

     Gelelim efsanemiz Sakaryaspor’a; bildiğiniz üzere bir kongre süreci yaşıyoruz. Son iki sezon final maçlarında kaybettik. Bu demek oluyor ki final kaybeden başkanlar çıkış yolu olarak hemen olağanüstü kongre gidiyor ve kurtulmanın hesaplarını yapıyorlar. Ben de bunu onlara yakıştıramıyorum. Bence bir sezonun günahını üstlenmeden gitmeniz yanlış.

     Hele hele Mersin’e giden 12 bin, Bursa’ya giden 25 bin Tatanga’ya hesap vermeden gitmek bence etik değil. Öyle çıkıp ‘şu kadar borç var, şu öyle, bu böyle’ demekle iş bitmemeli. Bunun yanında her başkanlığa adaylığını açıklayıp ‘şu kadar bütçe ile geliyoruz’ demek te çözüm değil. Tek çözüm var, çıkacaksınız tek liste, bütçenizi koyacaksınız önünüze ve hodri meydan deyip aslanlar gibi oturacaksınız o koltuğa. Böylece o kutsal makamın hakkını da vermiş olursunuz. Sanırım herkes mesajı almıştır. Şen ve esen kalın.

---

 

Yorumlar (0)