25.12.2013, 09:21

Çok Mesut'uz Onurumuzla

 Aslında iki haftadır çok Mesut ve Onurluyuz. 15 Aralık Pazar günü Sarıyer Çayırbaşı sahasında , 22 Aralık Pazar günü ise ;  Karasu Atatürk stadında alınan sonuçlar , 3 puan adına sevindirici. Son iki haftada 7 gol atıp , 5 gol yedik.  Varsın gol yensin, önemli olan alınan üç puan. Bunu da başaran futbolcu kardeşlerimize , Karasu adına teşekkür ediyoruz.

Evet Afyon İscehisar maçı gerçekten zor geçti. Maçı uzun bir süre mağlup sürdüren Sarı-Kırmızılı ekip , 62’nci dakikada kullanılan bir duran top ile , oluşan karambolde penaltıya sebep olan Mesut , defanstan ileriye çıkarak sebep olduğu penaltının intikamını alırcasına golünü attı. İscehisar’lı futbolcuların agresifliği ve faullü oyunu , maalesef Cengiz Reis’in sakatlanmasına neden oldu.

Maç sabahı Karasuspor Onursal Başkanı Yılmaz Ekşi , “bu maç , çok zor geçecek “derken , oynanan 90 dakika bu gerçeği gözler önüne serdi. Gerçekten de Yeniköyspor maçından 5-4 galip ayrılmamız , “Acaba futbolcu kardeşlerimiz bir rehavetemi girdiler ? sorusu aklımızdan hiç çıkmadı. Fakat dediğim gibi , 62’nci dakikada atılan beraberlik golü , maçın sonucunu adeta belirler gibiydi. Ama dakikalar ilerledikçe İscehisarspor kalecisi İbrahim’i kalesinde devleşti.

Fakat başta da dediğim gibi , Mesut oldukça 86’ınci dakikada Onur’landık. Maçın Adana Bölgesinden orta hakemi Adem Türkmen , kaleye yaklaşık 28 metre uzaktan verdiği frikik atışını Mennan , Onur ortak yapımı olan çift vuruş İscehisarspor’u ve kalecisinin gardını düşürdü. 2-1. Hanemize 3 puan yazılırken, gerçekten de son iki haftada Onur kardeşimin attığı galibiyet golleri ile “Onurlandık” demek geliyor içimden.

Sizler ile gözle gözüken son 8 haftalık bir gerçeği paylaşmak isterim. Geçtiğimiz yazılarımda da belirttiğim gibi , bulunmaz hint kumaşı Selami Tarhan ve yardımcısı , bıraktığı haftadan beri Karasuspor mağlubiyet yüzü görmedi. Bu takım herkesin “kesin küme düşer gözü ile baktığı Karasuspor”. Bugün itibarı ile puan sıralamasında 7’nci sırada averaj ile Adapazarıspor’un altında. İnsan sormaz mı. Ne oldu da , 8 maçta 20 puan toplandı. Oynayan aynı futbolcular değil miydi. Elbette  bu futbolcu kardeşlerimizdi. Tek fark Uğur Arda geldi.

Kısacası açık ve net konuşuyorum. Bu takımı olumsuz etkileyen Selami Tarhan imiş. Nedeni çok basit. Özkan gibi bir adamı oynatmaması , son 8 maçta , ilk 11’de yer alan bu kardeşimiz , 6 gol atarak kalitesini de göstermiş oldu. Tabi bir faktör daha var Yılmaz Ekşi , Aydın Aldemir bunların ekonomik yönden katkıları yadsınamaz. Zaten ekonomi olmasa , halimiz çok daha farklı olabilirdi.

BAL 9’ncu gurupta ilk devre bitti. Puan olarak yerimiz belli. 7’nci sıradayız. Yönetim ikinci devreye 4 takviye daha yapacağını söylüyor. Hatta sevgili Onursal Başkan Yılmaz Ekşi , iki futbolcu ile kesin anlaştığını söylerken , önümüzdeki günlerde 2 futbolcu ile daha anlaşacağını , hedeflerinin ikinci devre için ilk 2’ye kalıp Play-Off maçlarına kalmak olduğunu söyledi. Malum tüm Sakarya biliyorki , “biz Karasuspor’uz. Zoru severiz ve bu zorluklardan çıkarak , Karasu ilçesine yakışacak olan 3’ncü Lige taşıyacağız. Ne diyeyim Allah gönlüne göre versin. Hani Karasu’ya da yakışır 3’ncü lig. Şen ve esen kalın.

 

Yorumlar (0)