27.07.2012, 06:19

Donkişot ve Yeldeğirmenleri

Sakaryaspor yıllarını Türk Futbolu na vermiş ve birçok ünlü futbolcuya ev sahipliği yaparken daha sonraları da sayısız Sakarya lı futbolcuya fabrika olmuş bir ulu çınar. 47 Yıllık ömründe bu futbolcuları çalıştıran ve yetiştiren birçok ünlü Teknik Direktör görevlendirmiş Sakaryaspor da zaman zaman becçeriksiz ve başarısız antrenörler de görev yaptılar ve gittiler. Ama eminim ki hiç biri Sakaryaspor u KUMAR Unsuru yapmamışlardır. Maalesef bugün bakıyoruz ki kendine ve elindeki genç kadroya çok güvendiğini söyleyen bir Teknik direktör bir gazetede kendi ağzından çıkan bir haber üzerine hiddetleniyor ve elindeki arabasının anahtarlarını masaya atarak Sakaryaspor küme düşmeyecektir. Bir de fiyatını belirterek 22 Milyarlık arabamı ortaya koyuyorum. Bahse girerim ki Sakaryaspor düşmeyecektir diyebilecek kadar işi basitlere indirgemeye çalışıyor.

HAYAT BAYRAM OLSA

Ben küçüklüğümde bir roman okumuştum. Bu romanın kahramanı kolpadan bir şövalye, Yanında da bugün eline sallasan çarpacak kadar sık rastlayacağımız ama o zaman pet nadir rastlanan ama şüphesiz hiç eksikliği hissedilmeyen dalkavuk bir arkadaşı. Amaçları huzur ve güveni sağlamak. Ama kiminle diyeceksiniz. Birbirlerini doldurarak yeldeğirmenleri ile savaşabilecek kadar hayalperest kişiler. Bugün de içinde yaşadığımız bir Sakaryaspor camiası ve bu camianın öyle veya böyle olsun çeşitli kesimlerinde yer alan sayısız kişiler var. Örneğin Sakaryaspor u ne şartlarda olursa olsun sahiplenen ve her beyanatında Sakaryaspor düşmeyecektir diyebilecek kadar mücadeleci, onun yanında da ondan daha cansiperane çalışan ancak Hoca nın dediklerinin bir santim dışına çıkmayan yardımcıları.. Öte yanda ise bu işe gönül vermiş ama topu bomba diye karakola götürecek kadar bu işten uzak yöneticileri. Bunların karşısında ise basının güzide köşe yazarları. Sözümona bu işin kitabını yazmış, bugüne kadar ne demişlerse olmuş, ama ne olmuşsa olmuş ta Sakaryaspor un durumu nedir diye sorarsanız kesinlikle üzerlerine almayacak kadar bilinçli spor basını, yani başka bir deyişle Yel değirmenleri . Keşke böyle olmasa da her gün bayram olsa ama ne mümkün.

ŞİMDİ NE OLACAK

Son duruma bakıldığında Sakaryaspor Yönetim kurulu na basından Vedat Yaşlıca nedeniyle muazzam bir destek var. Kimse ateş etmiyor. Ama öte yandan Teknik Direktör Murat Bölükbaşı almış sazı eline astığım astık, kestiğim kesti. Yönetim kurulundan bazıları ise Başkan ve yönetimin haberi olmadan olur olmaz beyanaltlar veriyorlar. Bu beyanatlar ses getirince yönetim arasında ufak tefek te olsa kınamalar birbirini kovalıyor. Diyeceğim nereden nereye geldik. Geçmiş yıllarda saygınlığın diz boyu olduğu Sakaryaspor Camiası artık bu özelliklerini yitirmeye başlamış. Muhalefet yok ama kuyu kazan çok. Saman altından su yürüten derin kişiler hala ortalıkta dolaşıyor. Başkan mendil açmış para toplamaya çalışıyor, ötekiler ise kuyu kazmaya devam ediyor. Bir de bakmışınız bu olumsuzluklar kol gezerken Teknik Direktör murat Bölükbaşı işi gücü bırakmış basınla hesaplaşıyor. Henüz çok erken değil mi Diğer taraftan spor basınını çoğunu  tenzii ederim ekmek arası köfteye mahkum etmiş sanılan  bazı arkadaşları ile bir tutulmaya çalışılan diğer gerçek basının bunda ne günahı var bilemem ama elbet bu muhabbetler birgün su yüzüne çıkacak, Sakaryaspor yine varlığını öyle veya böyle sürdürecek ama aynı zihniyetteki kişiler huylu huyundan vazgeçmez misali yel değirmenleri ile kavgaya devam edeceklerdir. Ne demişler huylu huyundan

--------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 
Yorumlar (0)