21.09.2022, 19:47

GALİPTİR BU YOLDA MAĞLUP

        

      Merhaba Sakaryaspor sevdalıları

      Bu hafta ki Samsunspor maçı hakkında birkaç kelam edelim dedik. Fakat maçı canlı gözle izlemeden televizyondan gördüğümüz kadar kelam edeceğiz.

      Diğer maçlara oranla gayet iyi ön alan baskısıyla başlayan takımımız daha maçın ilk dakikalarında bay golcümüz Kasongo egoist davranmayıp müsait durumdaki arkadaşı Woolery verip zoru kolaya çevirebilseydi. Maça 1-0 galip başlayacaktık.

      İlk yarıda hücumda gayet iyiydik hatta rakibe bir pozisyon dışında başka bir pozisyon vermedik.

       İlk yarıda sarı kartı olan Alim Öztürk’ün Ozan Sol’a yaptığı dirsek darbesini göremeyen orta hakem Samsunspor’un 10 kişi kalmasını engelledi. Hadi Orta hakem göremedi var nasıl göremedi. Ben bunda art niyet ararım. Acaba Samsunluların maçtan önce hakem hakkında yaptıkları açıklamalar maçın hakemini. Etkilemiş olabilir mi diye merak etmiyor değilim.

    İkinci yarıda daha toparlanmış bir Samsunspor karşısında ilk dakikalarda pozisyon bulamadık hatta maçın 58 dakikasında yaptığı iki değişiklikle üzerimize gelmeye başladılar.

     Bu değişikliklerin neticesini de aldılar 75 ve 80 dakikalarda gelen şok gollerle biraz şaşkın duruma düşsellerde kendilerini toparlayıp 80 dakikadan sonra deplasmanda iki gol bulup beraberliği yakalayan takımımız bana ilerdeki oynayacağı maçlar hakkında bayağı cesaret verdi.

      Uzatma dakikalarında faul kokan bir pozisyonda yediğimiz üçüncü golle maçı mağlup bitirdik.

        Sahada çok kötü niyetli bir hakem olmasa biz bu deplasmandan kesinlikle puan veya puanlarla dönebilirdik.

         Oynadığımız cesur futbolu beğendim eksik yok mu tabii ki daha takım benim görüşüme göre %50 kapasitede yeni transferler daha güçlenemedikleri görünüyor.

         Birde artık Hurşit’i sol bek oynatmaktan vazgeçerse asıl mevkisinde kullanırsa daha faydalı olacaktır.

        Bu arada Tatangalar’ı da tebrik ederim. Şampiyonluğa oynayan takımları kıskandırmışlardır. Müthiş bir tribün şovu yaptılar.

         Malatyaspor maçında görüşmek üzere mutlu kalın

Yorumlar (0)