03.02.2013, 16:12

Kan Davası Sanki !

Sakaryaspor'umuz sahasında Ünyespor ile 0-0 berabere kalarak, haftayı bir puanla kapadı.
Hava güzel, tiribünlerde 5.000 civarındaki taraftar desteğiyle maç'a iyi başlayan Sakaryaspor'umuz saha zeminin kötü olması nedeniyle hem final paslarını iyi yapamadı, hem de eline geçirdiği pozisyonları değerlendiremedi.
Sahada mücadele eden gençlerimiz, heyecanlarının ve tecrübesizliklerinin handikapıyla verimli olamadılar.Genel olarak ayağa top yaparak oynamaya çalıştılar.Fakat, futbol zekası dediğimiz mantalite eksikliği nedeniyle takımımızı sonuca götürecek hamleleri yapamadılar.Tecrübeli ağabeyler Levent ve Mesut'un çabaları galibiyeti getirmedi.
Sakaryaspor'umuzun ilgisizlik ve pisikolojik sorunları var.Özellikle taraftar tutumu ve küfür nedeniyle süren, Kan davası devam ediyor.Maç sonu halen daha Aziz Duran alehine edilen küfürler bu davanın sürdüğünü gösteriyor.Bu tutumlar devam ettiği sürece ''KIRMIZI KALEM'' çekilmiş Sakaryaspor'umuza maalesef iktidar'ın sahip çıkması zor gözüküyor.B.Şehir Belediye Başkanımız maç'a dahi gelmedi.Aslında Futbol'u ve Sakaryaspor'umuzu seven bir Başkanımz var.Fakat taraftarların tepkisi nedeniyle maç'a dahi gelmiyor.
Herkes biliyor, tiribünleri küfüre yönlendirip, Belediyeden Sakaryaspor'umuzu alıp yönetmeye çalışanların, küfürleri ettiren kişiyi yönetici yapmaları nedeniyle başlayan kan davası maalesef Sakaryaspor'umuzu bu günlere getirmiştir.
Kim Sakaryaspor'a sahip çıkmaya çalışsa önü kesilerek vaz geçiriliyor.Örnek Oğuz Dizer ağabeyimizin yönetim teşebbüsünde yaşadıklarıdır.
Futbol Şehri Sakaryaspor'umuz, yetiştirdikleri gençleri değerinde satamayıp hem para kaybına ,hem de futbolcu kaybına maruz kalarak iki taraflı zarar ediyor.Sattığı futbolcusunun parasını alamıyor.Yani varlık içinde yokluk çekiyoruz.
Sahamızın tam bakımının yapılacağı mevsimde ayrık otlarının filizlerinin temizlenmesi, gübreleme çalışmalarının yapılması gerektiği dönemde maalesef parasızlıktan yapılamamış.Bu desteği verecek bir sürü Belediyelerimiz var,, fakat ilgi yok.Yazık çok yazık.Bu gün rüzgar ve sahamızın kötülüğü yüzünden üç puanı kaçırdık.
Kayyumlarla, şaka gibi Genel kurullarla kan kaybeden Sakaryaspor'umuz gün geçtikçe yok olmaya doğru gidiyor.Bu halde dahi sahada oynayan futbolcular bu Lig'de kalabilecek potansiyele sahipler.
Bırakalım bu kan davasını,Sakaryaspor'umuza sahip çıkalım.Bu hafta Altınışık Konakları sakinlerinin örnek davranışları olan maç pirimi gibi yardımların yaygınlaşması ve B.Şehir Belediyemizin, Sakaryaspor'umuza sahip çıkmasıyla,,Kurtuluş mücadelemize başlamalıyız.
Yorumlar (0)