11.12.2013, 00:03

Karasulu olmak !

Soğuk bir Pazar günü kar yağışı zaman, zaman devam ederken Karasuspor, 9’ncu grup lideri ve aynı zamanda yenilgisiz olan Arnavutköy Belediyespor’u konuk ediyor. Saatlerimiz 13.30’u gösterdiğinde Adana Bölgesi hakemlerinden Hasan Kılıçarslan 90 dakikanın başlama vuruşu için ilk düdüğünü çalıyor.


Arnavutköyspor’un futbolcuları kendilerinden çok emin bir şekilde maça başlarken, biraz da lider olmanın rahatlığı ile Karasuspor’a tepeden bakıyorlar. Tabi bu bakış, 90 dakika sonunda İstanbul’a alçaktan uçan, kanadı kırılmış bir çulluk misali dönmekle sonuçlandı ya neyse.


Dedim ya, maç soğuk ve kar yağışlı bir Pazar günüydü. Karasulu olmanın tadını, o müthiş maçtaki soğuk havayı iliklerine kadar çeken 1500 taraftarı yürekten kutluyorum.


Ancak o soğuk havanın ağırlığını kaldıramayan 3-5 aciz’in yaptığı da unutulur gibi değil. Ağza alınmayacak, galiz küfürler ederek, küçükte olsa olay çıkaran bu kişileri kınıyorum. Onların hareketlerini asla tasvip etmiyorum, edemem de. Fakat bu kişiler iyi bilmeliler ki, sahada da olsa, tribünde de olsa en ufak bir olay Karasuspor’a ceza olarak geri dönüyor. Kısacası zarar yine Karasuspor’a.


Kulüp ile maddi olarak ilgilenen sevgili Yılmaz Ekşi, bir de bu cezalar ile karşı karşıya kalınca sizce ne demeli? İsyan mı etsin, yoksa “aferin taraftarımıza, ne yapıyorsa bizim için yapıyor” mu desin? Bu 3-5 taraftarımıza son sözüm; “sizler bu davranışınızla Karasuspor’a destek değil, sadece köstek oluyorsunuz. Tribünü Provoke ederek hiçbir yere varamazsınız. Yazık, çok yazık”


Şimdi sonun başlangıcına gelelim. Ligin üçüncü haftasında, takımın başına bulunmaz Hint kumaşı gibi gelen Antrenör Selami Tarhan’ın kaçışının yaşanan 2 haftalık belirsizlik, Karasunun evladı Serdar Ergelen’in Ffutbolcu-Antrenör olarak takımın başına geçmesiyle son bulmuştu. (Unutmadan, bu karardan dolayı onursal Başkan Yılmaz Ekşi’yi yürekten kutlarım)

Ardından ilk Serdar’lı randevu olan Emirdağ maçında skor 2-0 lehte olmuştu. Her ne kadar Emirdağspor’u hafife alsak bile, sonuç 3 puan, yani galibiyetti. Daha sonra da Mudurnuspor karşısında alınan 3-0’lık net bir galibiyet.


Mudurnu’dan sonra Eskişehir Sağlık deplasmanında yaşanan 3-3’lük talihsiz bir beraberlik. Eskişehir dönüşü iç sahada 2-1’lik Beyköy galibiyeti, sonra deplasmanda 1-1’lik Adapazarı beraberliği ve son olarak Arnavutköy zaferi.


Şimdi kim ne derse desin, bu 6 haftalık periyotta alınan radikal karar, 4 galibiyet 2 beraberlik ile sonuçlandı. Demem o ki, büyük umutlar ile takımın başına gelen Selami Tarhan’mı ? yoksa Karasulu olup ta yüreklerini ortaya koyan Yılmaz Ekşi ve Serdar Ergelenmi ?

Sakın sahada yüreklerini ortaya koyan diğer futbolcu kardeşlerim alınmasın. Kurtuluş, Mesut, Mennan, Emircan, Orhan Çakır, Onur, Soner, Semih, Mert, Mustafa Basmacı, Uğur Arda, kaleci Bilge, son haftaların skorer ismi Özkan, Cengiz Reis ve yükün ağırlığını bir Vinç misali hafife alan Serdar Ergelen. Onları kulübede dev adam gibi durarak destekleyen kardeşlerim Baran Tatlı, Yalçın ve Oğuz.


Hepsini tek, tek kutluyor, alınlarından öpüyorum. Bana göre sizler hepiniz birer kahramansınız ve inancım bu ki yeniden bir tarih yazacak kapasitedesiniz. Hepiniz bu güce ve inanca sahipsiniz. Karasu sizlere, sizlerde Karasu ya güvenin.


Bölgesel Amatör Ligdeki gururumuz Karasuspor’un, Arnavutköy zaferini kısaca anlattıktan sonra biraz da 1nci Amatör Ligden bahsedeyim. Ligde ilk devre bitti. D grubunda Kuzuluk Ersoy 11 maçta 11 galibiyet alarak gurubun tartışmasız lideri oldu. C grubunda ise Sahil Karadenizspor ile Karasu Aziziyespor, ilk iki sırayı paylaşırken, Sahil yenilmezlik unvanını korudu.


B grubunda Karasu Kültürspor ise alt sıralardan kurtulma mücadelesini 2nci devrede de sürdürecek. A ve D gruplarında mücadele eden Belde takımlarımızdan Limanderespor ile Yuvalıderespor, orta sıralardaki yerlerini alırlarken, küme düşme korkusundan ilk devre itibarı ile oldukça uzaklar. Bu 6 Kulübümüze ikinci yarı öncesi şimdiden başarı diliyorum. Şirin ilçemiz Karasu’nun sporundan şimdilik bu kadar. Şen ve esen kalın.

 

Yorumlar (0)