19.02.2014, 14:10

Kaz’a Kuş’a döndük

 Merhaba değerli okuyucularım. Konumuz yine Karasuspor.

Karasu Atatürk Stadının Sentetiğe dönüşüm çalışmalarından dolayı adres değiştiren Karasuspor, geçtiğimiz haftaki Kuştepespor maçını, Erenler Çim sahada yaptı. Maalesef 90 dakika sonunda sahadan 2-3 mağlup ayrıldı.

Şimdi oynanan futbola baktığımızda bu mağlubiyeti hak ettik mi? Evet hak ettik. Sahada mücadele eden 11’imiz, gol için bir inançsızlık içindeydi. Bizimkiler, rakiplerinin üstünlüğünü kabul etmiş gibiydiler. Aslında iki takımında kadrosuna baktığımızda, futbolcu kalitesi açısından fazla da bir üstünlük gözükmüyordu. Nitekim olmadı. Hedeflediğimiz galibiyet gelmedi, gelecek için yaptığımız planlar tutmadı. Tabii ki şimdilik.

Tabi geride kalan 8 hafta da alacak olduğumuz puanlar ile lig de tutunmaya çalışacağız. Umarım tutunuruz. Yoksa çok yazık olacak verilen emeklere. Bu emek öyle eften-püften bir emek değil. Maddiyatından çok, manevi yıkımı kötü olacak sezon sonunda.

Gelelim Kuştape maçına; Saha futbol oynamaya müsait, hava koşulları olağanüstü. ‘Seyirci’ desen tam kadro. ‘Tezahürat’ desen 90 dakika boyunca sürdü. Kısacası taraftar bir an olsun susmadı. Susan sadece sahada mücadele eden futbolcular oldu.

Sakın yanlış anlaşılmasın. Ben futbolcu kardeşlerimizin hiçbir şey yapmadığını söylemiyorum. Sadece mücadelenin yeterli olmadığını anlatıyorum. Elbet onlarda istemedi sahadan mağlup ayrılmayı ama olmadı işte.

Maçın Denizli bölgesi hakemleri skora yansıyacak bir bariz bir hata yapmadılar. Tabii ki futbol hata oyunu, az hata yapan maçın sonunda gülen taraf olur. Erenler çim sahada da az hata yapan taraf Kuştepespor olunca, 3 puanı hanesine yazdırıp öyle döndü İstanbul’a.

Şimdi soracaksınız “neden böyle umutsuz oldun, ne oldu, ya da ne değişti de umutsuz olmaya başladın?” diye. Bakın asla umutsuz değilim. Ben tüm futbolcu kardeşlerime güveniyorum. Lig sonunda şimdiki oldukları bölgeden çok uzak olacaklar. Bu kalite kendilerinde var ama tek sorun bu kardeşlerimiz kendi kalitelerinin farkında olmamaları. En azından ben öyle anladım.

Ayaklarındaki kaliteyi, eğer Kuştepe maçında gösterebilseydiler, 3 puanı rakibin değil kendi hanelerine yazdırırlardı. Söylediğim gibi daha 8 maç var. Tüm futbolcu kardeşlerimiz tek yürek halinde kendi kalitelerine inandıklarında küme düşmeyiz. Önümüzdeki sezonun planlarını şimdiden yaparız. Haydi siz öncelikle Karasuspor olduğunuzun bilincine varın, gerisi kolay kardeşlerim. Şen ve esen kalın.

Yorumlar (0)