05.11.2014, 14:13

Seri Bizim Sıra Sizin

 2 Kasım Pazar günü İstanbul Beşiktaş İlçesi Akaretler spor kompleksi çilekli sentetik futbol sahasında  maç yaptık ev sahibi Bal ligi 10’cu gurup ekiplerinden Dikilitaşspor ile .

      Rakip, mazisi İstanbul içinde büyük başarısı olan bir kulüp hatta profsyonel ligde bile oynamış bir ekip.

  Açıkçası içimizde bir şüphe vardı çünkü rakip iç sahada sezon başından beri hiç mağlubiyet almamış, şüphemiz buydu, yoksa futbolumuz belli Karasuspor olarak bizim rakiplerimize oranla üstünlüğümüz tartışılmaz..

    Neyse aynı gün sabah çıkıverdik yola, Karasu haber gazetesi sahibi sevgili Cihan ağabeyim, mühendis Adnan Yıldız ve dostum Mustafa Gül ile İstanbul a Saat 12 de vardık ..       Birinci boğaz köprüsü ötesine 4’cü Levent’e maç yapacağımız stadın yerini  ezberledik ve yaklaşın bir saat öncesinden stata vardık.

   Akaretler Çilekli spor kompleksine arabamızı park ettik çay içelim dedik ancak nerde?... içecek çayı bula bilene aşkolsun.

   Allahtan orada bekleyen sevgili dostum Murat Kuruoğlu kardeşimin tanıdıkları sayesinde bir bardak ta olsa çay içe bildik . bunlar İstanbul yolculuğumuzun giderken yaşadıklarımız güzellikler di elbette ki.

Karasuspor lig başladığından beri 10’cu gurupta futbol olarak rakiplerinden üstün bir performans sergiliyor elbette ki, ta ki Dikilitaşspor maçına kadar.Karasuspor ilk defa kötü futbol unu iyi bir sonuç ile taçlandırdı.

    Tebrikler Karasuspor emekçileri, bazen kötü oynarken bile kazanmak sizlerin futbol adına puan adına kalitenizi  gözöler önüne sermiş oldu.

    Düzcespor ve E.Demirspor karşısında oynadığınız futbolu oynasanız Akaretlerde tarihi fark atardınız demekki bazen böyle oynayınca üç puan alınıyor tıpkı Çıksalın ve Kütahyaspor  gibi, yemeyeyim atarsam üstüne yatayım taktiği ile.

       Evet 4 Haftadır topladığımız 10 puan var kolay değil bu ligde harcanan paralara karşı mücadele etmek 14 takım var ikisi il takımı,Milyonlar harcamış İstanbul takımları ise ha keza üç büyüklerin himayesi altında,

      diğer illerin takımına gelince malum müessese takımları, sendikaların güvencesi ve kurum işçilerinin  aidatlarından besleniyorlar, inanın 14 takım içinde sadece ve sadece tek kişinin sırtına yüklenmiş Karasuspor var.

      Bakın araştırın varsa bir eksik söylersiniz,ben de buradan eksik yazdım derim ,Bu tezim gerçek.

   İlimizde bile var böyle takımlar kimi fabrikalar üzerinden, kimileri Belediyeler tarafında destekleniyor.

   Karasuspor öylemi tam aksine çıkmış bir Karasu sevdalısı almış üstüne yükü ha babam de babam devam yola başarı adına devam ediyor.

    Hani dedikya Karasuspor olarak seri bizim ey Karasulular sırada sizin olsun Kütahya ve Düzcede maç bileti kişi başı 5 lira Vallahi siz giriş olarak sadece sembolik iki lira verin hatta sadaka verir gibi, bakın neler olur o zaman..Biz iç sahada zaten ortalama 4 bin kişiye oynuyoruz, bunun üç bini para verse Hem Karasuspor’a büyük bir destek vermiş olacaksınız hem de yönetimin yükünü hafifletmiş olacaksınız.

  Karasu Belediyesinden yada Kaymakamlık makamından Karasuspor’ 10 kuruş fayda yok makamlar keyfine baksın maaşlarını alsın birde EMİİT fuarı için bütçeden para harcasınlar ?..

Beylar Karasupor dan başka İlçemizi tanıtacak bir gerçek mi var. Nasıl Galatasaray Fenerbahçe Beşiktaş Trabzonspor bir marka ise, uluslar arası arenada Karasuda bir marka .. Türkiye de futboldan alacağımız başarı ile biz de bu markamızı tescillendirmiş olamaz mıyız..

Hep yazdım şimdiye kadar, bu sevda tek başına yürümez diye, evet bazen acımasız eleştirilerede maruz kaldım sen Başkandan maaşmı alıyonda hep Başkanı yazıyon diye Başkanında bana dediği gibi bu kulübe bir koli su alanın başımın üstünde yeri var futbolcularıma üç öğün yemek veren lokantacı esnafım bir başka gözümde,

     ama vermeden almak ALLAHA mahsus kim bize bir adım gelir 100 adım gideriz kendisine yeterki Karasu bir yerlere gelsin diye kendi aramızda konuşurken açıkça ifadem olsun Yılmaz Ekşi yürüdüğün bu Karasuspor ve Karasu sevdasından seni Allah utandırmasın. Şen ve Esen Kalın

Yorumlar (0)