26.09.2012, 14:48

Tecrübeli Krampon

İflas etmiş esnaf veresiye defterini karıştırırmış. Cüneyt’li, Görkem’li, Şaban’lı, Salih’li, Berat’lı kadrosuyla Bank Asya’da tutunamayan ve yedek kulübesinde büyük tecrübeye sahip Sakaryalı teknik adam Yılmaz Vural’ la Bank Asya’ya veda eden Sakaryaspor’un 2.Lig’teki puansızlığa Çankırıspor maçıyla veda etti. Eminim, Çankırısporluların sahaya çıkarten bacakları tittriyordur. Hani bizim takımın korkusundan değil, isminden çekinmiştir, mazisinden çekinmiştir. Fakat bu çekingenlik ve ürkeklik seramoniden sonra sona ermiştir.

////

Maçla ilgili yazacak fazla bir şey yok. Gol olması için çaba var , uğraş var ama bu atakları yönlendiriecek tecrübeli krampon eksiği olduğu bir gerçek. Selim, Muhammer, Onur, Özgür ve Kerem’in çabaları var ama ileri uca aktarılan paslara son noktayı koyacak tecrübeli krampon eksiği var. Abdülkadir koşuyor parçalıyor, sonuç yok. Kaptan Levent bazen gözünü kapatıp dalıyor kalabalığa, sonra aynı hızla geri geliyor. Sahada yer alan ve mücadele eden genç kardeşlerimizin hakkını yemek bir yana, çocuklarımız elinden geleni yapmaya çalışan bir görüntü çizdiler. Güçleri bu kadar, bilgileri bu kadar, Onlardan daha fazlasını beklemek haksızlık olur. Bulduklarında atacaklarına inancımımız tam. Hadi diyelim sahadaki oyuncumuz sakatlandı, ya da gününde değil; yedek kulübesine bakıyorsunuz oyuna girdiğinde oyunu değiştirebilecek, skora katkı verebilecek bir Gazanfer var. Murat hocanın deyimiyle o da 6 ay sahalardan uzak kalmış.

///

Genç bir kadroyla ligin 3 haftasını geride bırakan yeşil siyahlılar için sanırım bu tarz cümleleri daha çok kuracağız. Sakaryaspor bu çerçevede devam ettiği sürece bizim de yazılarımız maalesef bu çerçevede  kalacak. Pozisyonların parmakla sayılacak kadar az olduğu maçta eksikliği hissettiğimiz tecrübeli kramponların yokluğunu uzun bir süre daha çekeceğiz anlaşılan. Genç oyuncularda kurulu Sakaryaspor’da Mesut’un dönmesini dört gözle bekliyoruz ama bir Mesut nereye kadar yetecek bilemiyoruz.

 

Yorumlar (0)