23.01.2015, 11:26

Yazıklar olsun

Aslında her şeyi anlatıyor Orhan babanın (Gencebay) bu güzel şarkının sözleri. Malumunuz 35 yıldır dillerde bu şarkı. Sanırım hatırladınız.  Melodisini çok güzeldir. İnanın 18 Ocak Pazar günü Karasuspor-İstanbul Çıksalınspor ile oynadığımız maç, bu dizelere benzer şekilde geçti.

Karasuspor için devre arası hazırlıkları çok iyi geçmişti. Antrenmanlar pür neşe içinde, herkes mutlu ve mutlak galibiyet inancı içinde idi. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Zaten oynanan futbol ile uymazdı da. Benim anlamadığım bir mevzuat var. Giden futbolcu kardeşlerimizin yerine alınan isimler, gidenleri aratmayacak kalitede futbol oynadılar. Oyuna girdikleri kısa sürede. 

Fakat rakip İstanbul Çıksalınspor geçtiğimiz sezon 3’ncü Ligden BAL’a düşmüştü. İstanbul’da oynanan müsabakada iyi futbol oynamamıza rağmen sahadan 2-1 mağlup ayrıldık. Aksilik bu ya ilk maça benzer bir şekilde , yine bir kırmızı kart ile bitirdik. 90 dakika sonunda sahadan 0-1 mağlup ayrıldık.

İşte tüm mesele bura da. Artık kendimizi bir sorgulamanın zamanı geldi de hatta fazlası ile geçmekte. Kimsenin futbol da hakkı yok, tribünlere gelen binlerce taraftarı üzmeye. Bu sadece futbol sevgisi ve Karasuspor sevgisini yüreklerinde iliklerine kadar yaşayan taraftarımızla ilgili bir bölüm.

Ya madalyonun diğer yüzü ise; yönetim bazında yani kendini her şeyi ile Karasu ve Karasuspor’a adamış bir yanlız adam gibi duran Başkan Yılmaz Ekşi ve ekonomik anlamda kulübe destek veren dostlarını üzmeye hakkı yok. Futbol olarak manevi olarak dostluklar ölene kadar sürer. Maddiyata gelince, manevi haz gelince aklımıza ilk paranın ne önemi var. Mühim olan mutluluk gelir. Sanırım anlattıklarım anlaşılıyordur.

18 Ocak Pazar günü Karasusor, Çıksalınspor’dan aldığı mağlubiyete rağmen, puan cetvelinde fazla bir kayıp yaşamadı. Ama benim için büyük kayıp. Hem futbol olarak, hem de puan olarak. Biz üç puan kaybettik.  Serdivanspor üç puan kazandı. Bunun yanında Lider Kütahyaspor iki puan kaybetti. Hepsini topladığımızda karşımıza 8 puanlık bir kayıp geliyor, Karasuspor olarak hanemize.

        
Bunun diğer adı ise sezonun ilk haftalarında oynadığımız futboldan eser yok anlamına geliyor. Evet sevgili sahada oynayan futbol emekçileri kardeşlerim. Titreyip kendimize gelmenin tam zamanı. Önümüzde 12 hafta daha var. Kaybettiklerimizin kazanma fırsatı var. Gösterin fırsatçılığınızı. Şen ve esen kalın.


Yazıklar olsun

Yazıklar olsun, yazıklar olsun. 
Kaderin böylesine, yazıklar olsun.
Futbol karanlık, nerde kazanmak,
Taraftarı üzene edene yazıklar olsun. 

Batsın bu futbol, bitsin bu hüzün.
Ağlatıp da gülene, yazıklar olsun.
Dolmamış çileler, yaşanmamış dertler ,
Hasret çeken gönül, benim mi olsun.. 

Yorumlar (1)
Numan Özkahya 9 yıl önce
yanlız degil yalnız , bir çok hata var yazınızda düzeltmeniz iyi olur