banner212

banner211

19.04.2014, 08:23

Zor Oldu Ama !

 Basketbol erkekler 3 lig yolunda 2 Lig’e doğru ilerleyen Sakarya Büyükşehir Belediyespor takımı Boluspor engelini iki maçlık serüvenle geçerken Atatürk spor salonundaki rövanş maçı çok zor oldu, maç geldi, gitti, son saniyede arada 2 sayı varken rakibin attığı  3 lük girmeyince takımımız maçı kazandı.

Neden bu kadar zorlandık diye hafızamızı yoklarken önümüze bu tür eleme maçlarının çok stres ve zorlu olduğu geliyor. Maçın periyotlarına bakarsak stres ve zorluğun temsilcimizin üzerinde daha fazla etkin olduğunu görüyoruz.

Maçın 1. Periyodu rahat bir tempo ile 22-11 kazanıldı. Fark yarı yarıya. 2. Periyotta dev adamlarımız oynadı gibi görüldü ancak periyotu 13-21 rakip kazandı., neticede ilk devre 35-32 sonuçlandı.

İkinci devre 3. Periyotta takımımızdan büyük bir baskı ve fark beklerken periyotu yine rakip 16-20 kazandı. 4.periyot var olma yok olma savaşı şeklinde geçti.Maçın akibeti son 4 saniyeye kadar belli olmadı. Arada 2 sayı fark varken rakibin son 2 saniyede attığı şut 3 lük girmeyince takımımız maçı 70-68 kazandı ve turu geçti.

Bence maçıda, takımıda kurtaran  Erdem Türetken oldu. Erdem oyun kurdu, savunma ribaundu aldı, hucumda rakibi adeta dağıttı ve sayılarınıda attı. Tabiî ki takım arkadaşlarıda ellerinden geleni yaptı ancak takımın faul kazandığı bir anda Antrenör neden Teknik faul cezası aldı anlamak mümkün değil.

Sakarya Büyükşehir takımı şimdi daha zorlu bir yola giriyor. Kayseri Melikşah takımı ile 2 yada 3 maç oynayacaklar. Bu maçların biri Sakarya’da diğeri Kayseride oynanacak. Beraberlik halinde  üçüncü maçta yine Kayseride.

Görüşümüze göre takımda oyun kurucu sıkıntısı açıkça gözümüze çarpıyor.Baş antrenör Zafer Çavuşoğlu’nun  bu soruna acilen çare bulması lazım. İkinci eleme geçilirse bu defa 6 takımlı Play Off maçları var. Adeta dipsiz kuyu.

Maça bakarsak oyunun zirvesinde her zaman olduğu gibi Erdem Türetken var. Erdem maçı 3 faul 26 sayı ile tamamladı, maçın en skorer ismi oldu.Kaptan Onur Cumhur 4 faul 12 sayı,Sercan Tülek 2 Faul 1 sayı,Ercan Karalar 2 Faul 3 sayı,Arın Soğancıoğlu 2 Faul 14 sayı,Can Yalman 2 Faul 1 sayı, Barış Yalman 3 Faul 7 sayı,Doğukan Sönmez 2 Faul 6 sayı ile maçı tamamladılar.

Yorumlar (0)